REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Gonzo (piesek)


Barry (piesek)


Słomka (suczka)


Tuptuś (piesek)


Mówka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - PEREŁKA, suka, 2 lata wstecz

PEREŁKA (ID: 960) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 15:34, 03.12.2014 | Aktualizacja: 23:27, 06.06.2016
Ogłoszenie dodane przez: izaPEREŁKA


Gatunek: pies
ID: 960
Imię: PEREŁKA
Płeć: suczka
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Jest niezwykle delikatna i wrażliwa. I śliczna :)
PEREŁKA..
Na obecnym etapie socjalizacji Perełka nie pozwala zabrać się na spacer. :(
Trafiła do schroniska wraz z matką. Obie skrajnie wylęknione, przerażone otaczającą je rzeczywistością. Jedynym sposobem na kontakt z nimi były przysmaki, które matka brała z ręki łapczywie ale Perełka - ukradkiem. Wkrótce suczki zamieszkały w oddzielnych kojcach. Perełka - z młodym pogodnym psiakiem.
Sunia jednak nadal jest pełna obaw. Gdy strach ją ogarnia, poszczekuje. A to zza krat, a to - z budy. Na szczęście smakołyki są dostateczną pokusą ;) i Perełka potrafi już ofiarować cień swojego zaufania. Pozwalała na dotyk, głaskanie.
Na swój pierwszy spacer została wyniesiona do lasu. A tam? Można było zaobserwować powolną ewolucję dezorientacji i lęku w subtelne zainteresowanie nieznanym miejscem. Były chwile delektowania się otaczającymi ją leśnymi zapachami. Były też pierwsze nieśmiałe kroki.
Warto kontynuować pracę z Perełką, pielęgnować jej ciekawość świata i budować jej pewność siebie.
Ogrom miłości, czas, zrozumienie i cierpliwość to leki na jej lękową postawę.
Perełka po adopcji Gucia, towarzysza z boksu, została przeniesiona do innego sektora. Niestety, po przeprowadzce, bardzo zmienił się stosunek Perełki do ludzi. W pełni akceptuje panią Hanię, opiekunkę sektora, bardzo się cieszy na Jej widok, lubi i pozwala się dotykać i głaskać. Inne osoby, nawet znane, odstrasza, nie pozwala na dotyk. Nie chodzi więc na spacery. Nowy towarzysz Perełki to Misio, pies od szczeniaka w schronisku, powoli przełamujący swe lęki przed człowiekiem. Perełka z Misiem to takie włoskie małżeństwo - kłócą się, a za chwilę bawią i biegają razem. Perełka czeka na cierpliwą osobę, którą będzie mogła obdarzyć swoim pięknym, zębicznym usmiechem

płeć: suczka
ur. 2012/2013(?)
wielkość: średnia
sterylizacja: info wkrótce

kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Agnieszka 504 720 956, dziemidko@wp.pl
wolontariuszka Ania clio255@wp.pl/ 698 307 526


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne.Więcej zdjęć: