REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Bessi (suczka)


Era (suczka)


Miko (piesek)


Kasztan (piesek)


Mokka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - BRONEK, pies, 5 miesięcy wstecz

BRONEK (ID: 642) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 23:10, 20.11.2013 | Aktualizacja: 12:15, 21.02.2014
Ogłoszenie dodane przez: izaBRONEK


Gatunek: pies
ID: 642
Imię: BRONEK
Płeć: piesek
Wiek: 5 miesięcy

Status: Ma Dom.

Charakter:
6 maluchów urodziło się na Mazurach na jednej z działek letniskowych. Właściciel posesji na której przebywały odgrażał się zabiciem niechcianych szczeniaków. Dzikie ok.3 mies. maluchy zabrali letnicy, którzy mieli niedaleko działkę, przywieziono je do Warszawy. Tymczasowo zamieszkały na jednej z posesji na warszawskim Gocławku. Śpią w domu, ale w ciągu dnia mnóstwo czasu spędzają na dworze. Nadal są bardzo nieufne w stosunku do obcych, z uwagi na zajęcia opiekunki nikt nie jest w stanie poświęcić im wystarczająco dużo czasu i uwagi.
Jednym z tych szczeniaków, które szukają domu jest Bronek.
BRONEK - był jednym z najmniejszych w miocie i jednocześnie jednym z najbardziej wycofanych szczeniąt. Nie podchodził do obcych, uciekał gdy ktoś próbował zbliżyć się do niego. Jakiś czas temu u Bronka pojawiły się problemy z oddychaniem, każdy stres, wysiłek powodowały u niego przyspieszony oddech i ataki krztuszącego kaszlu. Raz nawet stracił przytomność, wtedy jednak nie udało się go skonsultować.
Echo serca wykazało zwężenie aorty oraz tętnicy płucnej, spłaszczenie przegrody międzykomorowej, przesmyk międzykomorowy, pogrubienie ścian prawej komory z zamknięciem jej światła w skurczu. Rozpoczęliśmy leczenie farmakologiczne, które na tym etapie powinno przynieść ulgę podczas ataków duszności i kaszlu.
Bronek wymaga również tlenoterapii. Przed nim pół roku życia, szukamy mu DT! - najlepiej z ogródkiem, koniecznie dom ze zrównoważonym psiakiem!!! Opieka wet po naszej stronie.
Więcej zdjęć: