REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Gonzo (piesek)


Mówka (suczka)


Barry (piesek)


Tuptuś (piesek)


Słomka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Karolek, pies, 2 lata wstecz

Karolek (ID: 606) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 12:09, 29.10.2013 | Aktualizacja: 19:18, 12.11.2013
Ogłoszenie dodane przez: izaKarolek


Gatunek: pies
ID: 606
Imię: Karolek
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Często tak już jest, że o życiu psa decyduje splot okoliczności losowych. Tak też jest w tym przypadku… Karolek spokojnie mieszkał wraz z innym psem i swoim opiekunem, lecz pewnego dnia opiekuna zabrakło. Pan zmarł, a psy zostały same na posesji. Dobrzy ludzie je dokarmiali. Zamieszkały na zewnątrz, pozbawione spacerów, ciepłego kąta i ręki, która by je głaskała. Stres zaczął narastać i mniejszy Karolek zdominował sporo większego Miśka. Misiek trafił do schroniska, po jakimś czasie został adoptowany. Drugi pies został. Mieszka w dawnym ‘’kurniku’’. Pani, która do tej pory regularnie zapewniała mu karmę i świeżą wodę, zmieniła pracę i nie może codziennie doglądać psa. O ile teraz nie jest to problemem, to zimą brak wody i karmy będzie. Nawet, jeśli zostanie podana zapasowa porcja na kilka dni, to zarówno woda jak i karma w przeciągu kilku godzin zamarznie. Dlatego poproszono o pomoc w znalezieniu, chociaż domu tymczasowego dla Karolka. W najgorszym przypadku grozi mu schronisko.

Karolek to wspaniały psiak w typie owczarka polskiego. To energiczny, kontaktowy psiak, bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem.
Jest niezwykle przyjazny i ufny. Uwielbia przytulanie, głaskanie, zabawy. Podczas wizyty wolontariuszy przytulał się, szalał za piłeczką, którą uwielbia :)
To młody (ma ok. 2-2,5 lat), ale bardzo zaniedbany psiak. Jest psiakiem średniej wielkości, do kolan. Jego obfite futro sprawia wrażenie, że wydaje się większy gabarytowo niż jest w rzeczywistości.
Karolek nie dogaduje się z innymi samcami, stosunek do suczek jest nieznany. Powinien zostać wykastrowany.
Jest inteligentny i choć nie miał nigdy kontaktu ze smyczą, nauka powinna mu przyjść łatwo. Obecnie jego futro przypomina jeden wielki kłębek, ale po wykąpaniu, wycięciu kłaków, Karolek będzie zniewalająco pięknym długowłosym psem ;)

Karolek aktualnie przebywa pod Warszawą.

Chcemy znaleĹşć Karolkowi dom najlepszy z możliwych, dlatego osoby zainteresowane adopcją będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
Ania 698 307 526
Agnieszka 503 708 395, agnieszka.nojszewska1@gmail.com

Więcej zdjęć: