REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Barry (piesek)


Mówka (suczka)


Gonzo (piesek)


Słomka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Za Tęczowym Mostem (*) - Gacuś, pies, 8 lat wstecz

Gacuś (ID: 308) - Za Tęczowym Mostem (*)


Data dodania ogłoszenia: 09:11, 23.06.2012 | Aktualizacja: 16:55, 18.08.2012
Ogłoszenie dodane przez: olgaGacuś


Gatunek: pies
ID: 308
Imię: Gacuś
Płeć: piesek
Wiek: 8 lat

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
OGŁOSZENIE gościnnie:

Na koncie Gacusia jest już 25 zł. Dziękujemy bardzo :))) Prosimy o dalsze wsparcie !

Ostatnia wizyta (badanie krwi, antybiotyk) wyniosła 80 zł. Jeszcze kardiolog, potem sanacja jamy ustnej.
Organizm Gacusia jest bardzo osłabiony wskutek infekcji, nie jest w stanie normalnie jeść :((
Prosimy, pomóżcie nam pomóc temu staruszkowi ! On jeszcze ma szansę na normalne życie, ale bez pomocy nie da rady !

.................................

Gacuś został znaleziony w nocy z 11 na 12.06. Ok godz. 2 błąkał się wokół osiedla na rogu Grochowskiej i Podolskiej. Gdy go zobaczyłam- stał pod sklepem spożywczym - brudny, smutny, zrezygnowany :/
Wokół ani widu ani słychu po właścicielu. Miał na sobie starą obróżkę. Wyglądał tak jakby błąkał się od kilku dni. Dał się złapać bez problemu, nie uciekał, nawet nie próbował. Grzecznie dał sobie przypiąć smycz, widać że nie miał z nią problemu.
Sunie rezydentki zupełnie zignorował, potrzebował snu i spokoju,no i uwagi człowieka. Został wykąpany, obcięłam mu kłaki, które sklejały jego sierść.

Piesek jest spokojny, ugodowy w stosunku to innych psów. Trudno ocenić dokładnie jego wiek, jego zęby są w fatalnym stanie - kamień który gromadził się latami, stan zapalny, może mieć około 7-8 lat. Gacuś ma zaćmę, która jest bardziej zaawansowana w prawym oku.
Został odrobaczony i zaszczepiony na wściekliznę. To nieduży (3/4 łydki), drobniutki psiak, waży około 5 kg.
Czeka go zabieg usunięcia kamienia nazębnego i większości ząbków, które są powodem cierpienia psa i powodem infekcji. Piesek jest obecnie leczony antybiotykiem i przygotowywany do zabiegu. Przez ból zębów piesek nie może jeść. Przez tydzień zauważyliśmy utratę wagi. Kaszle i kicha- jest to wynikiem infekcji całego organizmu.

Stan Gacusia, opis od weterynarza: Gacek ma bardzo nasiloną chorobę przyzębia. Zęby obłożone sporą ilością kamienia nazębnego, zapalenie dziąseł, ropnie okołozębodołowe. Gacek wymaga natychmiastowej interwencji - wykonania zabiegu sanacji jamy ustnej z ekstrakcjami chorych zębów. Schorzeniu temu towarzyszy silny ból. Gacek nie pozwala nawet dotykać się w te okolice, ma coraz większe problemy z pobieraniem pokarmu. Ogromna ilość patologicznych bakterii znajdujących się w jamie ustnej przedostaje się drogami oddechowymi i droga pokarmową do wnętrza organizmu. Jest to prawdopodobnie przyczyna leukocytozy, widocznej w wynikach badan krwi, a świadczącej o uogólnionym już stanie zapalnym. Gacek wymaga antybiotykoterapii oraz terapii przeciwbólowej oraz przeciwzapalnej jeszcze przed zabiegiem. Codziennie dostaje zastrzyki.
Podczas badania okazało się, że także serce Gacka nie pracuje prawidłowo. Słyszalne są bardzo nasilone szmery sercowe wskazujące na niedomykalność zastawki mitralnej. Gackowi jest więc także potrzebna konsultacja kardiologiczna - także aby móc zminimalizować ryzyko znieczulenia ogólnego, któremu Gacek zostanie poddany podczas zabiegu sanacji jamy ustnej.

Bardzo prosimy o wsparcie leczenia Gacusia! Każdy grosz się liczy !

„PIES NA ZAKRĘCIE” Skrzydło FUNDACJI AZYLU POD PSIM ANIOŁEM

ul. Kosodrzewiny 7/9 04-979 Warszawa
30 1020 1042 0000 8702 0253 5086
tytułem "Gacek"

dla przelewów zagranicznych: Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL30 1020 1042 0000 8702 0253 5086

paypal: piesnazakrecie@o2.pl

Gacusia nikt nie szuka - nie ma ogłoszeń w internecie ani plakatów w okolicy. Wygląda na to że ktoś go porzucił na stare lata :/
Obecnie Gacuś przebywa w domu tymczasowym, po zabiegu będziemy szukali mu domu na stałe.
Gacuś potrzebuje spokoju i troski, domu najlepiej bez innych psów.

Chcemy znaleĹşć mu dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu.

Kontakt w sprawie adopcji:
Agnieszka 503 708 395
e-mail: piesnazakrecie@o2.pl

Psa nigdy nie można porzucić. Ĺťaden wyjazd, kłótnia w rodzinie,narodziny dziecka czy przeprowadzka nie zwalniają nas z człowieczeństwa. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zgoda na wizytę przed i poadopcyjną.

Więcej zdjęć: