REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Fredzia (suczka)


Tosia (suczka)


Gutek (piesek)


Tina (suczka)


Łobuz (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Figa, suka, 5 miesięcy wstecz

Figa (ID: 2655) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 21:22, 17.07.2022 | Aktualizacja: 23:20, 23.08.2022
Ogłoszenie dodane przez: dariaFiga


Gatunek: pies
ID: 2655
Imię: Figa
Płeć: suczka
Wiek: 5 miesięcy

Status: Ma Dom.

Charakter:
Figa jest ok. pięciomiesięcznym, uroczym szczeniakiem. Ma mnóstwo energii, bardzo szybko się uczy (zna podstawowe komendy). Bardzo lgnie do człowieka, wtula się i rozdaje buziaki na prawo i lewo . Jest zdrowym psiakiem (ma komplet szczepień, ładnie wymienia ząbki, jest odrobaczona).
Ale jak to się stało, że taka cudna suczka w ogóle trafiła do schroniska? Niestety, Figa jest mocno nieprzemyślanym prezentem... Obdarowani przyjęli ją do siebie (no bo jak nie dać domu bezbronnej, małej istocie?), dali jej miłość i opiekę, lecz z każdym dniem okazywało się, że Figa przerasta możliwości rodziny, w której sunia się znalazła. Niestety Figa mimo zapowiedzi i szacunków wyrasta na sporego i silnego psa, a w domu, w którym dorasta, jest niepełnosprawna osoba, korzystająca z pomocy wózka inwalidzkiego. Decyzja o oddaniu Figi przyszła z trudem . Figa, jak to szczeniak, często skakała, zachęcała do zabaw, podgryzała dłonie i stopy. W swojej głowie jest cały czas małym pieskiem - nie zdaje sobie sprawy ze swoich rozmiarów, wagi, szybkości... Ciężko jej usiedzieć na miejscu. Z każdym dniem sytuacja była coraz trudniejsza, bo Figa rośnie, a nie do końca potrafi jeszcze zapanować nad swoimi emocjami.

W suni drzemią mocne geny psów myśliwskich - pięknie węszy, chce poznawać świat, choć jeszcze wielu rzeczy się boi. Trzeba popracować nad spacerami przy ulicy, ma za sobą podróże samochodem (niestety tylko do weta, więc trzeba jej pokazać też inne oblicze samochodu - to które wiąże się z przygodami i spacerami). Jeśli chodzi o zachowanie czystości - na jej koncie są już spektakularne sukcesy. Oczywiście trzeba tego pilnować i trenować, ale mała łapie o co w tym chodzi Czego potrzebuje? Ruchu, ciągłej socjalizacji, wyzwań, delikatności, miłości i czasu. Aktualnie waży ok. 12 kg, ale jeszcze rośnie.

Jakiego domu szukamy dla Figi? Takiego, który zrozumie potrzeby szczeniaka - ruchu, zabawy, poznawania świata i będzie wspierał w walce ze strachami (Figa stroni od obcych, boi się samochodów przy ulicy). Idealnie gdyby mieszkała w spokojnej okolicy, wychodziła na spacery, mogła węszyć, poznawać psich ziomków - ich zwyczaje i sposoby komunikacji, poznawała zachowania mijanych ludzi. Figa wie jak wyglądają i zachowują się dzieci, nie boi się ich, nie wykazuje agresji, lecz sposób jej zabaw z dziećmi bywa jeszcze typowo szczeniakowy, czyli: niedelikatny potrafi skoczyć, podgryzać - nie można jej zostawiać sam na sam z małym człowiekiem bez nadzoru (tak jak każdego psa) i należy od razu zaznaczać granice zabaw (zarówno dzieciom jak i psu).
Kto pokocha Figę? Przed nią jeszcze całe życie!

płeć: suczka
ur. ok. 2022
wielkość: średnia
kastracja: wkrótce
Kontakt w sprawie adopcji:
Wolontariuszka Grażyna 513371425
Wolontariuszka Iwona 504018318

Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
http://kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty
Więcej zdjęć: