REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Maks (piesek)


Klara (suczka)


Bajt (piesek)


Dixie (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Cyrus, pies, 2 lata wstecz

Cyrus (ID: 260) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 15:34, 03.05.2012 | Aktualizacja: 20:18, 17.12.2012
Ogłoszenie dodane przez: olgaCyrus


Gatunek: pies
ID: 260
Imię: Cyrus
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Z wielką przykrością musimy ponownie prosić o pomoc w znalezieniu nowego domu dla Cyrusa.. To naprawdę fantastyczny pies pod niemal każdym względem. Rodzina, która go adoptowała ze schroniska 4 miesiące temu, bardzo go chwali. Jest kochany i mądry, ale niestety nie może mieszkać z małymi dziećmi.. z czasem okazało się, że psiak ma awersję do bardzo małych dzieci..
Informacje z listu od Opiekunki: ''z obserwacji przez te kilka miesięcy mogę powiedzieć, że prawdopodobnie ktoś go bił. Boi się pewnych przedmiotów może dokuczały mu dzieci stąd ta agresja? Na pewno ma uraz - kiedy w pobliży jest córka robi się spięty, nieruchomieje, kładzie uszy jakby czekał, co się stanie. Szkoleniowiec, z którym się kontaktowałam powiedział, że nawet po szkoleniu nie można mieć 100% pewności, że coś nie wywoła agresji - nie znamy jego przeszłości...’’
Rodzina nie chce odwozić go do schroniska. Dopóki nie znajdzie się dla niego dom, Cyrus będzie mieszkał u siebie. Pani Edyta odpowie na wszelkie pytania od ludzi, którzy chcieliby go adoptować-, jeśli ktoś chciałby go poznać osobiście ''zapraszam serdecznie do naszego domu - tu najlepiej widać, jaki to super pies... Jeśli będzie trzeba zawiozę go do nowego domu osobiście..’’
Cyrus to wspaniały, piękny i inteligentny pies, niewykazujący agresji w stosunku do ludzi dorosłych. Jest spokojny i łagodny. Jednak najwidoczniej przeszłość odcisnęła na nim swoje piętno. Cyrus nie radzi sobie w relacjach z bardzo małymi dziećmi. Szukamy mu nowego domu bez malutkich dzieci.

Kontakt: Edyta
maslowska_86@onet.eu
telefon: 662 700 042
wizyty: miejscowosc Mostówka, (10km przed Wyszkowem)
Pani Edyta jest w domu codziennie, godziny dowolne i bardzo serdecznie zaprasza w odwiedziny - naprawde warto go poznać!Inne:
Wydaje się wprost niewiarygodne, że takiego psa ktoś porzucił. Ale tak właśnie się stało. Pewnego marcowego popołudnia (2012r.) przed bramą schroniska przywiązano młodego niezwykłej urody psa w typie owczarka belgijskiego.
Nie znamy jego ...historii. Nie mamy pojęcia, jaki był powód odtrącenia go.
Ale wiemy, w jakim był stanie: przeraĹşliwie chudy, z zadrapaniami na kufie, wylękniony i niepewny siebie.
Otrzymał imię CYRUS. Wiek jego oceniony jest na około 1,5 roku - 2 lata.
Cierpliwość, troska, delikatne ręce wolontariuszy powoli obudziły w nim ufność. Dzisiaj Cyrus nadal jest ostrożny i czujny ale chętnie wita gości. Lubi głaskanie i przytulanie.
Był również na spacerze. Elegancko szedł na luĹşnej smyczy.
Mieszka w boksie z nieśmiałą suczką i to Cyrus w tym gronie dominuje. Na psy po drugiej stronie krat reaguje ewidentnym niepokojem.Więcej zdjęć: