REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Klara (suczka)


Bajt (piesek)


Dixie (suczka)


Maks (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Patton, pies, 4 lata wstecz

Patton (ID: 2492) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 20:49, 12.09.2021 | Aktualizacja: 19:30, 25.10.2021
Ogłoszenie dodane przez: dariaPatton


Gatunek: pies
ID: 2492
Imię: Patton
Płeć: piesek
Wiek: 4 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Patton to nietuzinkowy pies, który prawdopodobnie ma za sobą nieciekawą przeszłość. Widać to po odciśniętym na nim piętnie, które niestety jest widoczne teraz- po trafieniu do schroniska.
Na samym początku Patton warczał na widok jakiegokolwiek człowieka i nie życzył sobie kontaktu. Nie chciał opuszczać swojego boksu, a na widok ludzi reagował dosyć wrogo. Jego sierść była w bardzo słabym stanie, skołtuniona, pełna wplątanych w nią rzepów i innych śladów zaniedbania. Po jakimś czasie zaczął się otwierać, choć bardzo stopniowo. Kiedy jego bariery wobec człowieka opadły, przeszedł w drugą skrajność. Tak bardzo pokochał ludzi i potrzebował ich obecności, że chciał ich cały czas i reagował wręcz histerycznie kiedy nadchodził czas pożegnania. Nie chciał wypuścić z boksu, a kiedy człowiek próbował wyjść z sektora to podążał za nim wytrwale, żeby tylko mu nie uciekł. Patton posiada problem z radzeniem sobie z emocjami, często znajdujemy poszarpane misie czy kołdry w jego boksie.
Nie lubi być zamknięty i nie lubi być sam, nie może tego wytrzymać. Już teraz widać, że będzie potrzebował sporo pracy i osoby, która będzie w stanie podjąć się pracy z behawiorystą.
Poza tymi ubytkami w socjalizacji psiak jest cudowny i uwielbia przytulanie oraz towarzystwo człowieka. Na razie nie chodzi jeszcze na spacery, bo nadmiar bodĹşców, który jest na zewnątrz go przytłacza, ale pracujemy nad tym i jako, że piesek posiada bardzo dużą ciekawość świata to niedługo powinno udać mu się przełamać tą barierę. Do innych psów przez kraty jest przyjaĹşnie nastawiony, ale nie mieliśmy jeszcze okazji sprawdzić jak się zachowuje w bezpośrednim kontakcie.

płeć: pies
ur. ok. 2016/17
wielkość: średni
kastracja: wkrótce
Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Kasia 693 011 507


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: