REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Maks (piesek)


Klara (suczka)


Dixie (suczka)


Bajt (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Puszek, pies, 3 lata wstecz

Puszek (ID: 2430) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 13:24, 16.05.2021 | Aktualizacja: 21:34, 05.01.2022
Ogłoszenie dodane przez: annaPuszek


Gatunek: pies
ID: 2430
Imię: Puszek
Płeć: piesek
Wiek: 3 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Puszek szuka domu i kochającego opiekuna. Ma ok. 3-4 lat. Waży 6 kg.
Kiedyś miał dom i żył razem z trójką rodzeństwa. Niestety, jego Pan zmarł i Puszek wraz z rodzeństwem przeżył trzy koszmarne miesiące. Zamknięci w obórce głodowali zdani na siebie. Niedożywieni trafili do schroniska. Puszek był najbardziej wycofanym i wylęknionym z rodzeństwa psem. Wymagał też opieki weterynaryjnej. Na tydzień trafił do lecznicy, usunięto mu kamień i kilka zębów. Zrobiono badania i zdjęcia rtg.
Puszek od urodzenia ma krzywy kręgosłup, lekko zdeformowane tylne łapki i krzywy zgryz. Obecnie nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu. Ładnie chodzi, podskakuje, a biegać mu się zdarza z prędkością torpedy. Jednak ze względu na zdeformowany kręgosłup i wady w tylnych łapach wymaga corocznej kontroli u ortopedy. Należy też liczyć się z tym, że z czasem mogą (nie muszą!) wystąpić kłopoty z chodzeniem. Utykanie lub powłóczenie łapą. Wtedy należy szybko kontaktować się ze specjalistą (ortopedą lub neurologiem).
Ze względu na te wady, ważne jest, aby utrzymał stałą wagę! Trzeba uważać ze smakołykami, to permanentny wyłudzacz.
Puszek jest psem energicznym i pogodnym. Uwielbia zabawy z innymi psami. Lubi się również z kotami. Na pieszczoty jednak człowiek musi sobie zasłużyć:) Jeszcze parę lęków z przeszłości zostało. Przy zostawieniu mu przestrzeni pięknie się otwiera, ma mnóstwo energii w sobie. Czasem zbyt dużo, zawsze ekscytuje się wyjściem na spacer, wtedy szczeka i kręci kółka.
Szukamy świadomego domu, który nie pokocha go tylko za to, że jest mały i puchaty, ale również weĹşmie na siebie odpowiedzialność za jego zdrowie. Puszek bez problemu jeĹşdzi samochodem, zostaje sam w domu i trzyma czystość. Jest wykastrowany. Przebywa w domu tymczasowym. Kontakt Wolontariuszka Renata 601-830-107, wolontariuszka Kasia 604-504-349.

Urodzony: około 2017-2018
Płeć: pies
Wielkość: mała
Kastracja: tak

kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Renata 601-830-107
Wolontariuszka Kasia 604-504-349
(jeśli nie możemy odebrać, prosimy o zostawienie sms zawierający imię psiaka)


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następnych kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne.Więcej zdjęć: