REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Tina (suczka)


Fredzia (suczka)


Łobuz (piesek)


Tosia (suczka)


Gutek (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Scooby, pies, 3 lata wstecz

Scooby (ID: 2123) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:12, 29.04.2019 | Aktualizacja: 22:57, 16.06.2019
Ogłoszenie dodane przez: dariaScooby


Gatunek: pies
ID: 2123
Imię: Scooby
Płeć: piesek
Wiek: 3 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Scooby... to bardzo ładny, mądry i młody pies... niestety nie ufa a wręcz boi się ludzi. Nie wiemy co się wydarzyło zanim trafił do naszego schroniska w lipcu 2017 roku, ale raczej nic dobrego. Podejrzewamy ,że nigdy nie miał opiekuna ani prawdziwego domu, gdzie nauczono by go zaufania do ludzi... wiedział, że przed człowiekiem trzeba uciekać i już.
Po kilku miesiącach Scooby wpatrzony w swojego energicznego i wesołego kolegę, z którym dzielił boks, zaczął cieszyć się z wizyt wolontariuszy pomału podchodził do osób mu znanych i otwierał się, zaczął ufać... choć nie wszystkim. Nadal boi się ludzi zwłaszcza mężczyzn, osób których nie zna - strach go paraliżuje. Teraz kolegę z boksu zastąpiła koleżanka, która również go wspiera i przekazuje dobre wzorce.
Scooby potrzebuje jeszcze dużo spokoju i cierpliwości w celu lepszej socjalizacji, wolontariusze starają się poświęcać mu tyle czasu na ile to możliwe, jednak wiemy, że w warunkach schroniskowych będzie to wymagało więcej czasu niż w domu, bardzo chcielibyśmy znaleĹşć mu dom z ogrodem z racji jego nieufności i leków przed nowym… najlepiej z drugim pieskiem lub suczką pełen spokoju, empatii i wyrozumiałości. Scooby jeszcze nie spaceruje, także na razie nie jest do adopcji, ale zapraszamy do wizyt u niego w celu socjalizacji.
płeć: samiec
ur. 2016
wielkość: duży
kastracja: nie
Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Agnieszka 694 132 698
wolontariuszka Małgośka 608 315 461


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: