REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Mówka (suczka)


Słomka (suczka)


Gonzo (piesek)


Barry (piesek)


Tuptuś (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Kaima, suka, 6 lat wstecz

Kaima (ID: 210) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 12:49, 07.03.2012 | Aktualizacja: 12:26, 21.02.2014
Ogłoszenie dodane przez: rubasznyKaima


Gatunek: pies
ID: 210
Imię: Kaima
Płeć: suczka
Wiek: 6 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
KAIMA

Mieszka za szarym murem przy Strużańskiej 15 od wielu lat. Dziś już nikt nie pamięta dlaczego i w jakich okolicznościach trafiła do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zawsze unikała kontaktów z ludĹşmi. Skulona przemykała między budami. Ukradkiem obserwowała wizyty wolontariuszy. Mało kto zwracał na nią uwagę.

Ale od pewnego czasu coraz bardziej intrygował ją entuzjazm sąsiadów i współlokatorów podczas głaskania, czesania i wychodzenia na spacery. Oczywiście najsilniejszą pokusą były parówki (ach! te parówki ! ;) ). Z czasem zaczęła pokonywać lęk, by wziąć z ręki smakołyka ... Pojawiła się nadzieja, że Kaima kiedyś pozwoli na bliższe kontakty. Ale nikt z nas nie przypuszczał, że okoliczności stworzą tak szybko taką konieczność.

Na początku marca '12 pojawił się niepokojący obrzęk kufy więc nie było wyjścia! Musieliśmy pojechać do lecznicy. Z zachowaniem mega-delikatności udało się ubrać sunię w szelki i zanieść do samochodu. Była bardzo wystraszona. Tyle nowych bodĹşców na raz ! Dotyk ludzkiej ręki. Przytulanie. Samochód. Jazda. Ulica. Lecznica. Kaima była bardzo wystraszona pomimo naszych starań. Ale może dzięki nim z pokorą pozwoliła na badanie i niezbędne zabiegi ... Podczas kolejnej wyprawy do lecznicy Kaima zaczęła oglądać świat za szybą samochodu :)

Dziś już jest dużo lepiej. A Kaima chyba nie obraziła się śmiertelnie na nas i wierzymy, że jeszcze wiele chwil spędzimy razem z nią, że pójdziemy do lasu ...

Chyba że ktoś wcześniej zabierze ją do Domu i będzie kontynuować socjalizację.

Kaima mieszka w sektorze B.

Kontakt dla osób zainteresowanych Kaimą:

wolontariuszki:

Ania - 603 762 594, arutkowsk@o2.pl

Ania - 601 282 208, annakarulak@wp.pl

Dorota - dorotabujwid@wp.pl, 512 309 361 (najlepiej po 17:00)
Więcej zdjęć: