REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Gonzo (piesek)


Tuptuś (piesek)


Słomka (suczka)


Barry (piesek)


Mówka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Fanta, suka, 10 lat wstecz

Fanta (ID: 1903) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:53, 17.05.2018 | Aktualizacja: 22:01, 28.09.2020
Ogłoszenie dodane przez: dariaFanta


Gatunek: pies
ID: 1903
Imię: Fanta
Płeć: suczka
Wiek: 10 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Piękna, inteligentna suczka o niebanalnej urodzie i uroczo stojących uszach, sięgająca powyżej kolana. Do schroniska dla bezdomnych zwierząt trafiła w czerwcu 2010 r. jako młody pies. Przez dłuższy czas jej pobytu w schronisku, Fanta nie potrafiła zaufać człowiekowi. Na początku jej znajomości z wolontariuszami nawet na najdelikatniejsze muśnięcie ręki reagowała jak na rozżarzoną pochodnię: paniczną ucieczką ze skowytem.
Dzisiaj, dzięki cierpliwej pracy wolontariuszy, ludzie nie budzą już jej przerażenia, a nawet można powiedzieć, że cieszy się na widok znajomych osób. Nie stoi pierwsza w kolejce po głaskanie (dotyk jeszcze nie jest dla niej czystą przyjemnością), ale pozwala sobie założyć szelki i przypiąć do nich smycz. Na spacerach jest jeszcze ostrożna, trzyma się blisko człowieka i swojego współtowarzysza z boksu. Nie ciągnie i się nie wyrywa, tylko grzecznie idzie i węszy. A gdy poczuje się bezpiecznie, to nawet pozwala się wygłaskać. Wtedy widać, że sprawia jej to coraz więcej przyjemności.
Fanta potrzebuje cierpliwego, spokojnego i zrównoważonego opiekuna. Kogoś, kto zapewni jej nie tylko dawkę fizycznej aktywności ale przede wszystkim wysiłek mentalny (zabawy, naukę posłuszeństwa) Brak zajęć wywołuje bowiem u Fanty frustrację i nasila lęki. Najlepiej, gdyby zamieszkała z dala od zgiełku i ruchliwych ulic.
Sunia mieszka w sektorze B i tam ją można odwiedzać.
płeć: suczka
ur. ok. 2008-2009 ??
wielkość: duża
sterylizacja: tak
kontakt dla Tych, którzy chcą jej pomóc:
wolontariuszka Ola 605 336 010
wolontariuszka Dorota dorotabujwid@wp.pl lub SMS 512 309 361


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: httpa//kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej. ale czy znajdzie się ktoś, kto będzie umiał podarować Fancie Mądrą Miłość i zapewnić jej bezpieczeństwo ?? musimy wierzyć, że zawsze jest nadzieja ... póki życie trwa ...Więcej zdjęć: