REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Dixie (suczka)


Bajt (piesek)


Klara (suczka)


Maks (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Za Tęczowym Mostem (*) - Bilbo, pies, 10 lat wstecz

Bilbo (ID: 1895) - Za Tęczowym Mostem (*)


Data dodania ogłoszenia: 23:43, 10.05.2018 | Aktualizacja: 23:24, 17.04.2019
Ogłoszenie dodane przez: dariaBilbo


Gatunek: pies
ID: 1895
Imię: Bilbo
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Gdy jesienią 2017 śmierć odebrała mu opiekuna, to los podarował bezdomność w zamian. Wkrótce potem Bilbo trafił do schroniska, gdzie po raz pierwszy go spotkaliśmy. Nie jest już młodziutkim psem jednak wciąż można podziwiać jego urodę. To typ amanta który pięknieje z wiekiem taki psi Sean Connery. Spaceruje dziarsko, wzrok ma bardzo dobry a smakołyki łapie w locie, słuch też nie najgorszy, może i trochę ma na liczniku ale wciąż jest stosunkowo młody i jeszcze kilka lat przed nim. Lubi drapanie za uchem, spacery, jedzenie i jeszcze raz jedzenie. Bilbo nie jest wylewny w kontakcie z człowiekiem, nie narzuca się zbytnio, potrafi uroczo nawołując domagać się spaceru, lub posiłków. W kontaktach z psami komunikatywny lecz zachowuje dystans, to raczej typ psa co chadza własnymi ścieżkami. Jednak możliwe że ze spokojnym psem dogadałby się, tylko kwestia podziału smakołyków mogłaby być problemem tu Bilbo wykazuje dużą stanowczość i potrafi walczyć o swoje.
Dokładna jego historia pozostanie pewnie dla nas tajemnicą. Na razie znamy jego niektóre dolegliwości. Ma niedoczynność tarczycy i regularnie przyjmuje leki hormonalne. Poza tym kiedyś musiał doznać urazu prawej kończyny miednicznej dlatego nie jest w pełni sprawny ale podobno na niezbyt forsowne spacery wolno go zabierać.
Nie zmienia to faktu, że życie w betonowym boksie wcale mu nie służy. Poszukujemy dla Bilbo domu bez schodów, ewentualnie z windą. Bilbo to wspaniały unikatowy przyjaciel nie chcemy by spędził resztę swego życia w schronisku.
kontakt: wolontariuszka Ania 698 307 526 clio255@wp.pl
wolontariuszka Małgośka 608 315 461
płeć: pies
ur. prawdopodobnie około 2007/2008(?)
wielkość: średni
kastracja: nie


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: