REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Barry (piesek)


Gonzo (piesek)


Słomka (suczka)


Mówka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Szara, suka, 8 lat wstecz

Szara (ID: 1859) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 16:09, 01.04.2018 | Aktualizacja: 00:01, 23.06.2018
Ogłoszenie dodane przez: dariaSzara


Gatunek: pies
ID: 1859
Imię: Szara
Płeć: suczka
Wiek: 8 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
SZARA pilnie szuka domowej opieki!

Szara w lecznicy! Szara w podróży - do lekarza! Szara Ĺşle się czuje... gorączkuje... To wszystko spędza nam sen z oczu! Od paru tygodni (początek 2018r.) coraz częściej odwiedza gabinet weterynaryjny w poszukiwaniu przyczyny jej złego samopoczucia i sposobu na trwałą poprawę. Jednak tym razem mamy do czynienia niecharakterystycznymi objawami i diagnostyka jest niezwykle trudna. Zdecydowanie utrudnia ją brak codziennej obserwacji zachowania Szarej i reakcji na stosowane leki. Dopóty dopóki Szara jest w schronisku, wydaje się, że nie mamy szans na pokonanie choroby. Choroby, która powolutku gasi blask pogodnej natury Szarej. Dlatego PILNIE szukamy DOMU (stałego lub tymczasowego) dla SZAREJ.
Szara to piękny i mądry pies w typie owczarka. Ma gęstą, miękką sierść i zniewalające spojrzenie. Do naszego schroniska trafiła, gdy błąkała się po okolicznych wsiach w poszukiwaniu schronienia. Niestety do tej pory los nie był dla Szarej łaskawy. Z uwagi na to, że jest ona dużym psem, ludzie chcieli, aby pełniła rolę psa stróżującego. Szara zupełnie się do tego nie nadaje! Traktowana jak pies podwórkowy, bez miłości czy choćby zwykłego zainteresowania ze strony ludzi uciekała przeskakując ogrodzenie.
W paĹşdzierniku 2013 pojawiła się w życiu Szarej nadzieja. Została adoptowana przez 4-osobową rodzinę mieszkającą w bloku. Niestety radość trwała krótko, gdyż ludzie okazali się zupełnie nieodpowiedzialni i zwrócili Szarą do schroniska jak niechcianą zabawkę.
Szara jest bardzo inteligentnym psem nastawionym na kontakt z człowiekiem. Jest bardzo karna, pięknie chodzi na smyczy co chwila oglądając się, czy wszystko jest w porządku. Uwielbia długie przytulanie, czesanie, mizianie. Wszystkie zabiegi, także te u weterynarza znosi spokojnie. Szara zna podstawowe komendy (siad, łapa, waruj, do mnie). Szara lubi podróże samochodem - sama chętnie wskakuje na tylną kanapę i zajmuje grzecznie pozycję horyzontalną. Szara potrzebuje stabilnego emocjonalnie domu, którego będzie pełnoprawnym mieszkańcem. W zamian za miłość, miskę z jedzeniem i kąt do spania odwdzięczy się swoim mądrym spojrzeniem i pięknym uśmiechem. Praca z Szarą, nauka nowych rzeczy i wspólne spacery to czysta przyjemność. Szara jest ulubienicą wielu wolontariuszy naszego schroniska.
W nowym domu konieczne będzie oswojenie Szarej z burzą, której się bardzo boi. Nie przepada też za rowerami i hałaśliwymi sprzętami, które się poruszają, mamy na myśli quady. Nie znamy stosunku Szarej do kotów. Natomiast z innymi psami Szara na ogół się dogaduje. Mieszka obecnie w jednym boksie z drugim psem, wcześniej także miała współlokatorów.
płeć: suczka
ur.: 2009/2010
wielkość: duża
kastracja: tak
Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Kasia 691 537 446
wolontariuszka Ania 510 357 581


Inne:
W trosce o przyszłość naszych podopiecznych zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej http://kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, sterylizacja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.Więcej zdjęć: