REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Opel (piesek)


Mleczko (piesek)


Jumbo (piesek)


Drops (piesek)


Giga (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Cygan, pies, 7 lat wstecz

Cygan (ID: 1210) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 20:56, 14.05.2016 | Aktualizacja: 21:35, 13.01.2020
Ogłoszenie dodane przez: dariaCygan


Gatunek: pies
ID: 1210
Imię: Cygan
Płeć: piesek
Wiek: 7 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
CYGAN - prawie Beauceron

Do schroniska trafił jako wycofany podrostek. Chował się wgłębi budy przed ludźmi i psami.
Dzisiaj CYGAN nie jest już skrytym nieufniakiem. Jest dynamicznym młodym psem. Pozornie nieźle sobie radzi w schronisku ale wystarczy "posłuchać" tego, co on "mówi" o sobie, aby zrozumieć, że CYGAN wręcz przestaje sobie radzić z emocjonalnymi sprzecznościami, jakie nim targają. Potrzeba bogatej pozytywnej stymulacji i monotonia bodźców. Tęsknota za człowiekiem i mizeria takich kontaktów. Pragnienie poczucia bezpieczeństwa i ciągła presja rywalizacji ...
Czasami wolno mu skorzystać z wybiegu "na luzie". Gdy furtka otwiera się, wtedy CYGAN wyskakuje z boksu jak z procy. Jakby wiedział, że musi się śpieszyć, bo i tak wkrótce przyjdzie mu wrócić za kraty.
To niewiarygodne, że w schroniskowych warunkach młody żywiołowy pies potrafi zachować swój entuzjazm. Oby zdążył do domu, zanim jego pozytywny potencjał zgaśnie. Bo Cygan to taki fajny pies!
I spryciarz! Uczy się szybko. I baaardzo lubi być nagradzany ;) Warto więc wiedzieć, jak wykorzystać to w najbardziej pozytywny sposób! A można!
W schronisku Cygan zyskał miano nauczyciela :) Bo już niejednego psa nauczył, jak cieszyć się spacerami po lesie :) Pewnie dlatego, że sam uwielbia spacery :)
Ładnie jeździ samochodem.
Cyganka trudno nie zauważyć. Mieszka w boksie tuż za wewnętrzną bramą, po lewej stronie.
Czasami można dostrzec za kratami jego oczy. Wypatruje nimi swojego szczęścia. Poszukaj tego szczęścia dla Cygana razem z nami. Udostępnij jego desperackie wołanie.

płeć: pies
ur. 07.2012
wielkość: średni
kastracja: tak

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Agnieszka: 504 720 956
Dorota 512 309 361 (ślicznie prosimy o SMS!)


Inne:
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: http://kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: