REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Rafi (piesek)


Alfa (suczka)


Kastor (piesek)


Clyde (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Nelson, pies, 7 lat wstecz

Nelson (ID: 1185) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:23, 12.04.2016 | Aktualizacja: 17:55, 18.04.2020
Ogłoszenie dodane przez: dariaNelson


Gatunek: pies
ID: 1185
Imię: Nelson
Płeć: piesek
Wiek: 7 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
NELSON pochodzi z bardzo licznej rodziny, ale nie wyszło mu to na dobre.
Przyjechał na Strużańską w sierpniu 2010 roku wraz z ośmioma krewniakami.
Owoce niefrasobliwego rozmnażania bezdomności :(
Schroniskowe życie ograniczyło świat Nelsona do betonowego boksu i widoku przez kraty. Przez parę lat to były kraty jednego z kojców sektora A, gdzie mieszkał z Naną i Nugatem. Mówiono o nich Trojaki.
Był czas, gdy odwiedzały ich wolontariuszki, które postanowiły odmienić życie rodzeństwa. Nelson poszedł pierwszy raz na spacer. Jego wrota do ufności, zaczęły się powoli otwierać ...
Na przełomie 2013/2014 napięcia i konflikty w boksie Trojaków osiągnęły apogeum. Jedynym bezpiecznym dla Nelsona rozwiązaniem było rozdzielenie go z rodziną.
W lutym 2014 zamieszkał w innym sektorze. Najpierw z niedużą Misią i jej charakterkiem, potem trochę mieszkał sam a później towarzyszyła mu Haterka. I to Haterka poprowadziła Nelsona na prawdziwy spacer przez las! :)
Ale życie w schronisku cały czas przytłaczało lękliwego psa.
Wciąż brakowało mu pewności siebie. Choć powolutku zaczął przejawiać subtelną ciekawość. Sam szukał smakołyków w kieszeniach wolontariuszy, delektował się smaczkami w ich obecności. Ale prawdziwą niespodziankę sprawił nam w lesie. Maszerował dzielnie w szelkach i na smyczy, choć te go nieco onieśmielały, węszył aż mu się uszy trzęsły ;) I doskonale wiedział, co psy powinny zrobić pod krzaczkami ;)
W relacjach ze współlokatorkami wykazywał się przyjazną postawą. Z samcami na spacerach czy na luzie nie sprawiał problemów nawet jeśli oni go zaczepiali.
Pomimo wszelkich pozytywnych epizodów, życie Nelsona w schronisku było sparaliżowane lękiem. Chcąc uwolnić go z okowów codziennego strachu, pewna Wolontariuszka zabrała go pod swoją tymczasową opiekę.
I choć wciąż jest lękliwy i nieufny, to jest bezpieczny!
I cały czas poszukuje swojego Człowieka na zawsze :)

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Zosia 698 698 528
wolontariuszka Agnieszka 504 720 956
wolontariuszka Ania 698 307 526, clio255@wp.pl

płeć: pies
ur. przed 2009 (?)
wielkość średnio-duży
kastracja: nie


Inne:
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: