REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Łobuz (piesek)


Tina (suczka)


Gutek (piesek)


Tosia (suczka)


Fredzia (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Norton, pies, 6 lat wstecz

Norton (ID: 1079) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:38, 01.11.2015 | Aktualizacja: 11:22, 13.06.2016
Ogłoszenie dodane przez: dariaNorton


Gatunek: pies
ID: 1079
Imię: Norton
Płeć: piesek
Wiek: 6 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Przedstawiamy Wam NORTONA.
To wspaniały, młody pies którego zły los skazał na bezdomność w józefowskim schronisku. Jest tu od stycznia 2014 roku.
Ten rok Nortona za kratami ma jedną zaletę: my wolontariusze poznaliśmy go i pokochaliśmy, i sporo możemy o nim powiedzieć. Zaczniemy od cech fizycznych, nie zawsze oczywistych, gdy patrzy się na zdjęcia. Norton ma dziś około 3 lat, jest wielkości średnio-dużej - takie 25 kilogramów psiego szczęścia. Z budowy to tak zwany typ wyżłowaty. Ma niezwykłe trójkolorowe umaszczenie i lekko szorstki włos.
Jest psem radosnym, bardzo ufnym wobec znanych sobie ludzi. Nie przejawia tendencji do dominacji. Obszczekuje inne psy za kratkami w schronisku, ale na neutralnym gruncie nie ma tego problemu. Uwielbia przytulanie. Na spacerku co jakiś czas zatrzymujemy się na głaskanie. Po takich głaskach Norton zawsze szaleje z radości. I zaraża swoim szczęściem. Spacer z Nortonem to prawdziwa przyjemność. Norton uwielbia pieszczoty, szybko wykłada się do góry brzuchem, ale nie dopomina się ich natarczywie. No chyba że głaszczemy obok niego innego psa Niedawno rozpoczął naukę podstawowych komend. Siadać nauczył się błyskawicznie.
Mieszka w boksie z sunią - Śnieżynką. Na spacery chodzi w różnorodnym psim towarzystwie.
Jest psem aktywnym. W praktyce nie oznacza to jednak nic strasznego. Jeśli ktoś lubi długie wędrówki, bieganie i sportową aktywność Norton z radością sprosta wyzwaniu, Ale do szczęścia starczą mu zwyczajne, codzienne spacery z własnym człowiekiem.
Norton mieszka w sektorze na tyłach schroniska. To zarazem jego szczęście - ma tam wspaniałą, dbająca o podopiecznych opiekunkę - i pech - trudno do naszego chłopaka trafić. Już dawno ktoś powinien go wypatrzyć, zakochać się i zabrać do Domu. Norton nie traci nadziei. Wierzy w człowieka -taki po prostu jest.

płeć: pies
ur. ok. 2011 r.
wielkość: duży
kastracja: tak

kontakt:
wolontariuszka Bogusia 785 790 325
wolontariuszka Agnieszka 504 720 956
wolontariuszka Ania: 698 307 526, clio255@wp.pl
wolontariuszka Samanta, tel 501 784 713Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: