REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Tosia (suczka)


Gutek (piesek)


Łobuz (piesek)


Tina (suczka)


Fredzia (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Smok, pies, 3 lata wstecz

Smok (ID: 1076) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:11, 29.10.2015 | Aktualizacja: 23:16, 15.02.2016
Ogłoszenie dodane przez: dariaSmok


Gatunek: pies
ID: 1076
Imię: Smok
Płeć: piesek
Wiek: 3 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
SMOK ANIELSKI to ok 2-3 letni, duży, silny, mądry i piękny pies w typie rasy Moskiewski Stróżujący / Owczarek Środkowoazjatycki / Bernardyn.

Obowiązuje ankieta, spacery zapoznawcze, wizyty przed i po adopcyjne.
Konieczny dom ze sporym, dobrze ogrodzonym terenem.

ADOPCJA TYLKO DLA OSÓB GOTOWYCH PRZYJECHAĆ PAROKROTNIE DO SCHRONISKA NA SPACERY ZAPOZNAWCZE, które pozwolą obu stronom poznać się i przygotują psa do przeprowadzki do nowego domu.

Chętnym do adopcji oferujemy rzetelną informację na temat psa.

Smok jest młody i szybko się uczy. Stopniowo ale sukcesywnie nawiązuje relacje z nowymi ludĹşmi. Na jego zaufanie trzeba zapracować spędzonym wspólnie czasem, konsekwencją, spokojem i cierpliwością, które procentują wspaniałą i wylewną przyjaĹşnią. Bardzo ceni sobie bliskość znajomych mu osób, uwielbia być przez nie głaskany i masowany. Osoby obce powinny jednak zachować dystans i respektować jego granice.

Smok ma za sobą wycieczki do średniej wielkości miasta podczas których świetnie się spisał. Potrzebuje dalej poznawać się z różnymi sytuacjami, zapachami, miejscami, nowymi osobami.

Jego stosunek do kotów jest nieznany. Z psami nie jest jeszcze socjalizowany i reaguje bardzo żywiołowo na każdego czworonoga. Do swojego stada najprawdopodobniej przyzwyczaiłby się, trzeba jednak liczyć się z poświeceniem czasu na stopniowe zapoznawanie ze sobą psów i wspólne ćwiczenia.

Wszystkie metody, które przynoszą do tej pory świetne rezultaty szkoleniowe zostaną przekazane przyszłym opiekunom razem z opiniami dwóch behawiorystów, z którymi był konsultowany.

Nie polecamy Smoka do domu z dziećmi: nie miał szansy się z nimi oswoić, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego reakcji i w tej kwestii jest jeszcze dużo pracy.

Smok najprawdopodobniej dobrze sprawdzi się jako pies-stróż. Regularnie szkolony i socjalizowany na pewno będzie wspaniałym, uczuciowym towarzyszem. Już nim jest.

Smok Anielski czeka na opiekunów, którzy poświęcą mu czas i uwagę szczególnie przez pierwszy miesiąc pobytu w nowym domu, za co na pewno odwdzięczy się zaufaniem i niesamowitą psią radością.

Kontakt w sprawie adopcji:
Samanta Wypych,
tel 501 784 713, samantawypych@gmail.com
Wolontariuszka Małgośka
608 315 461


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: