REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Gutek (piesek)


Tina (suczka)


Tosia (suczka)


Fredzia (suczka)


Łobuz (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Mentos vel Irys, pies, 2 lata wstecz

Mentos vel Irys (ID: 1044) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 20:55, 06.09.2015 | Aktualizacja: 23:08, 22.04.2016
Ogłoszenie dodane przez: dariaMentos vel Irys


Gatunek: pies
ID: 1044
Imię: Mentos vel Irys
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Irys to młodziutki (ma trochę ponad rok) delikatny piesek w małym/średnim rozmiarze (ok 15-20 kg) i o lekkiej budowie ciała. Można go spotkać w biurze schroniska.

Ma już za sobą pierwsze trzy spacery, na których spisał się idealnie. Dał się cierpliwie ubrać w szelki, w ogóle nie ciągnie (i miejmy nadzieję tak pozostanie), jest bardzo łagodny, spokojny, przyjacielski i przytulny. Jest lekko płochliwy, ale można go bez problemu pogłaskać i dotknąć każdej części ciała.

Jest lekko przestraszony kiedy wykonuje się gwałtowne ruchy - kuli wtedy głowę tak, jakby miało mu na nią spaść coś ciężkiego. W schroniskowym stadzie maluchów niektórzy koledzy na początku lekko mu dokuczali, ale i on z rzadka potrafi dopomnieć się o swoje. Irys/Mentos bez problemu akceptuje zarówno małe psy, jak i suczki.
Nie znamy jego stosunku do kotów, choć jako młodziutki, łagodny pies być może szybko oswoił się z towarzyszem innego gatunku.

W przypadku psów ze schroniska, które trafiają do nas po różnych przeżyciach nie jesteśmy w stanie niczego gwarantować, ale Irys/Mentos prawdopodobnie dobrze odnalazłby się w rodzinie z trochę większymi dziećmi, mądrze kierowanymi przez rodziców w kontaktach ze zwierzętami.

Irys nie jest wykastrowany, kastracja jest warunkiem adopcji.

Polecamy Mentosa uwadze troskliwych opiekunów.

płeć: pies
ur. ok. 2013
wielkość: średnia
kastracja: nie

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Klaudia 512 237 880
wolontariuszka Małgośka 608 315 461


Inne:
Chcemy znaleĹşć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.

Adres:
ul. Strużańska 15
Józefów
05-119 LegionowoWięcej zdjęć: