REKLAMA


Promowane ADOPCJE

Tina (suczka)


Tosia (suczka)


Fredzia (suczka)


Gutek (piesek)


Łobuz (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

22011
października
Rejestracja OPP w KRS

W dniu 30 września br. Fundacja "Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józfowie" złożyła do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o zmianę statusu na Ogranizację Pożytku Publicznego. Wraz z wnioskiem złożyliśmy nowy statut.

Dodane przez: Jacek


282011
września
Prosto z Polski

              Skrót do video

Video

TVN24 28.09| Jaki los czeka 600 psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Józefowie pod Warszawą, które decyzją powiatowego lekarza weterynarii powinno zostać zamknięte. Sprawa budzi duże emocje, bo schronisku można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że jej pracownicy Ĺşle opiekują się zwierzętami. Wręcz przeciwnie. Problem tylko w tym, że psów jest za dużo - a właśnie przepełnienie, to jeden z powodów decyzji o likwidacji schroniska. Zdesperowani wolontariusze i obrońcy praw zwierząt, nie zamierzają jednak składać broni.

Dodane przez: Jacek


192011
września
DECYZJA O ZAMKNIĘCIU SCHRONISKA

Jak powszechnie wiadomo, w dniu 16 września br. otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim, datowaną na 02.09.2011 r., która zakazuje Fundacji „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie” prowadzenia schroniska. W uzasadnieniu wymieniono 15 uchybień, z czego 3 nie udało się wykonać do dnia dzisiejszego z powodu braku wystarczających środków, ale wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu wszystkie są „do naprawienia”.
Sam koniec dokumentu (pouczenie) wskazuje na możliwość odwołania od tej decyzji. Oczywiście taki dokument już przygotowaliśmy i w najbliższych dniach złożymy go na ręce Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Jeżeli również uważacie, że nasze schronisko powinno istnieć, że jest szansa, pomóżcie nam – nie tylko finansowo, ale też słownie, dając wyraz poparcia dla nas w odpowiedni Waszym zdaniem sposób. Każdy rozgłos sprawy, każde poparcie ma dla nas ogromne znaczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami...

Dodane przez: Jacek


82011
września
DOBRA ADOPCJA

Z przyjemnością informujemy, że redakcja miesięcznika Cztery Łapy wspólnie z firmę Aquael postanowiły przyłączyć się do ratowania schroniska w Józefowie akcją edukacyjną DOBRA ADOPCJA - w schronisku czeka na domy prawie 600 bezdomnych zwierząt.
Pomaganie bezdomnym zwierzętom uczy nas wrażliwości, miłości i empatii, a celem akcji jest propagowanie świadomej adopcji, zwrócenie uwagi na dobre traktowanie zwierząt oraz propagowanie odpowiedzialności i szacunku wobec czworonożnych podopiecznych

Posiadający psa lub kota przygarniętego ze schroniska czy przytuliska, znalezionego na ulicy bądĹş uratowanego z innej trudnej sytuacji mogą stać się bohaterami, jednej ze stron kalendarza na 2012 r. – DOBRA ADOPCJA. 

Wystarczy, że uczestnik prześle krótką historię adopcji Swojego czworonożnego przyjaciela i ich wspólne zdjęcie – takie, na którym widoczny jest zwierzak i jego właściciel. 

Spośród nadesłanych prac zostanie wybrana szóstka właścicieli i ich pupili, którzy na koszt organizatora zostaną zaproszeni na sesję zdjęciową do Warszawy. Efekty sesji będziemy mogli podziwiać w listopadzie, kiedy projekt kalendarza DOBRA ADOPCJA zostanie ukończony, a kalendarz trafi do sklepów w całej Polsce. 

Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Zgłoszenia konkursowe zawierające: krótką historię adopcji i zdjęcie, należy przesyłać do 30 września 2011 poprzez formularz na stronie www.cztery-lapy.pl

Instrukcja dotycząca zamieszczania zdjęć dostępna jest na stronie: www.cztery-lapy.pl/galeria/instrukcja

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.cztery-lapy.pl

Dziękujemy !

Dodane przez: Jacek


72011
września
Podziękowanie dla Concept Publishing


W przyszłym tygodniu w magazynie Kropka TV, ukazującym się w nakładzie 300-350 tysięcy egzemplarzy, znajdziecie poniższy plakat dotyczący sprawy Józefowa.

Na tym nie koniec – firma Concept Publishing i zaprzyjaĹşnione z nią osoby o wielkich sercach uzbierały dla naszych sierot już ponad 10 000 zł.

! – megadziękujemy to mało powiedziane!


Dyrekcja i wolontariusze
 

Dodane przez: Jacek


62011
września
Bez Państwa nie dalibyśmy rady...

Bez Państwa nie dalibyśmy rady...
3 września światło dzienne ujrzała informacja o wszczęciu postępowania dotyczącego wykreślenia naszego józefowskiego schroniska z rejestru. Powód większość z Państwa już zna – „niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku.

Na facebooku ruszyła lawina komentarzy, haseł: wpłacone!, ciepłych słów wsparcia
i pomysłów na wyjście z sytuacji, czyli uniknięcie realnej groĹşby zamknięcia schroniska.

6 września facebookowe wydarzenie zgromadziło już ponad 9 tysięcy osób, a wieści o naszym schronisku wykroczyły poza portal, sięgając gazet i telewizji. 

Za to, że jesteście z nami, a właściwie z naszymi czworonogami;
że podrzucacie pomysły na wyjście z sytuacji;
że wpłacacie pieniądze na remont i nadrobienie wskazanych w raporcie niedociągnięć;
że przywozicie karmę;
że adoptujecie nasze wspaniałe zwierzaki...


DZIĘKUJEMY Wam stokrotnie


Dyrekcja i wolontariusze

Dodane przez: Jacek


42011
września
Sprostowanie odnośnie zamknięcia schroniska

 

W związku z zamieszczoną na facebooku błędną informacją o wydaniu decyzji zamknięcia schroniska przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii chciałam niniejszym przeprosić Pana doktora za pomyłkę i sprostować.

 

Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęto postępowanie o wykreśleniu schroniska z rejestru. Powodem jest niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku, w uzasadnieniu którego jako główne powody podano: brak utwardzenia terenu oraz przebywające zwierzęta na terenie pomieszczeń biurowych.

Skan wymienionych dokumentów  zostanie opublikowany na facebooku w ciągu 3 dni.

Statutową misją fundacji jest niesienie pomocy zwierzętom. Na 250 psów przyjętych po wydaniu zakazu tylko za 70 fundacja otrzymała środki finansowe od gmin. Pozostałe 180 zwierząt, które trafiło do schroniska w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz podrzuceń, fundacja utrzymuje z środków własnych.

Oczywiście, by wypełnić zalecenia lekarza powiatowego, mogliśmy już nie przyjmować ani jednego zwierzęcia. Mogliśmy nie odbierać telefonu i nie jeĹşdzić do wypadków. Mogliśmy nie zauważać szczeniaków podrzuconych pod bramę schroniska czy też wyrzuconych w lesie lub na łące. Mogliśmy ich nie operować, nie leczyć, nie szczepić nie karmić.

Mogliśmy? Nie, nie mogliśmy!

Ale dlaczego? Przecież wówczas nie złamalibyśmy zakazu, nie byłoby przepełnienia, a nawet można by rozpocząć prace utwardzenia terenu.

Problem bezdomności polskich zwierząt nie jest nowy. Dobrze go znają wszyscy miłośnicy zwierząt i większość lekarzy służb weterynaryjnych. Jak na razie nie znaleziono skutecznego sposobu na jego zmniejszenie. Fundacja pomaga potrzebującym zwierzętom i póki istnieje, będzie to czyniła i będzie przyczyniała się do zmniejszania problemu bezdomności, sterylizując.

Sytuacja schroniska jest zła. Brakuje środków na inwestycje (budowa pawilonu, utwardzenie terenu) i remonty (wymiana zadaszenia boksów, naprawa dachu kontenera socjalnego), ale to nic nowego, tak było zawsze, a jednak przetrwaliśmy 15 lat dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca. Jestem przekonana, że i tym razem nasi bezdomni podopieczni, schronisko, fundacja i ja możemy liczyć na Państwa pomoc.

Bożenna Rajczak
dyrektor schroniska

Dodane przez: JacekStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14