REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Rafi (piesek)


Kastor (piesek)


Clyde (piesek)


Alfa (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

52011
października
Kupujemy magazyn "21.Wiek" :-)

21.Wiek

Połączone wysiłki naszych Dobroczyńców: Wydawnictwa AMCONEX Sp. z o.o. i firmy Concept Publishing spowodują Ĺźe w 11 numerze miesięcznika „21. Wiek” ukazującym się 06.10.2011 zostaną zamieszczone ogłoszenia o zbiórce na potrzeby naszego schroniska. Firma Concept Publishing zrobiła dla nas ogłoszenie, a Wydawnictwo AMCONEX zechciało nam pomóc, drukując  je w swoim piśmie.

Od 6 paĹşdziernika 2011 w sklepach, kioskach, salonikach prasowych i Empikach moĹźna zakupić magazyn „21. Wiek" z ogłoszeniem o naszym schronisku!

Dodane przez: olga


32011
października
Promocja bezdomniakĂłw

Oto plakat promujący adopcje sierot z naszego schroniska. JeĹźeli tylko moĹźecie, udostępniajcie go na swoich profilach z linkiem do albumów naszych podopiecznych (http://www.facebook.com/media/albums/?id=113956451992705).
KaĹźda dodatkowa para oczu to dodatkowa szansa adopcyjna.
 
dziękujemy!
 
plakat moĹźna pobrać kilkając na miniaturę

Dodane przez: Jacek


22011
października
Rejestracja OPP w KRS

W dniu 30 września br. Fundacja "Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józfowie" złoĹźyła do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o zmianę statusu na Ogranizację PoĹźytku Publicznego. Wraz z wnioskiem złoĹźyliśmy nowy statut.

Dodane przez: Jacek


282011
września
Prosto z Polski

              Skrót do video

Video

TVN24 28.09| Jaki los czeka 600 psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Józefowie pod Warszawą, które decyzją powiatowego lekarza weterynarii powinno zostać zamknięte. Sprawa budzi duĹźe emocje, bo schronisku moĹźna wiele zarzucić, ale na pewno nie to, Ĺźe jej pracownicy Ĺşle opiekują się zwierzętami. Wręcz przeciwnie. Problem tylko w tym, Ĺźe psów jest za duĹźo - a właśnie przepełnienie, to jeden z powodów decyzji o likwidacji schroniska. Zdesperowani wolontariusze i obrońcy praw zwierząt, nie zamierzają jednak składać broni.

Dodane przez: Jacek


192011
września
DECYZJA O ZAMKNIĘCIU SCHRONISKA

Jak powszechnie wiadomo, w dniu 16 września br. otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim, datowaną na 02.09.2011 r., która zakazuje Fundacji „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie” prowadzenia schroniska. W uzasadnieniu wymieniono 15 uchybień, z czego 3 nie udało się wykonać do dnia dzisiejszego z powodu braku wystarczających środków, ale wierzymy, Ĺźe dzięki Waszemu wsparciu wszystkie są „do naprawienia”.
Sam koniec dokumentu (pouczenie) wskazuje na moĹźliwość odwołania od tej decyzji. Oczywiście taki dokument juĹź przygotowaliśmy i w najbliĹźszych dniach złoĹźymy go na ręce Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. JeĹźeli równieĹź uwaĹźacie, Ĺźe nasze schronisko powinno istnieć, Ĺźe jest szansa, pomóĹźcie nam – nie tylko finansowo, ale teĹź słownie, dając wyraz poparcia dla nas w odpowiedni Waszym zdaniem sposób. KaĹźdy rozgłos sprawy, kaĹźde poparcie ma dla nas ogromne znaczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami...

Dodane przez: Jacek


82011
września
DOBRA ADOPCJA

Z przyjemnością informujemy, Ĺźe redakcja miesięcznika Cztery Łapy wspólnie z firmę Aquael postanowiły przyłączyć się do ratowania schroniska w Józefowie akcją edukacyjną DOBRA ADOPCJA - w schronisku czeka na domy prawie 600 bezdomnych zwierząt.
Pomaganie bezdomnym zwierzętom uczy nas wraĹźliwości, miłości i empatii, a celem akcji jest propagowanie świadomej adopcji, zwrócenie uwagi na dobre traktowanie zwierząt oraz propagowanie odpowiedzialności i szacunku wobec czworonoĹźnych podopiecznych

Posiadający psa lub kota przygarniętego ze schroniska czy przytuliska, znalezionego na ulicy bądĹş uratowanego z innej trudnej sytuacji mogą stać się bohaterami, jednej ze stron kalendarza na 2012 r. – DOBRA ADOPCJA. 

Wystarczy, Ĺźe uczestnik prześle krótką historię adopcji Swojego czworonoĹźnego przyjaciela i ich wspólne zdjęcie – takie, na którym widoczny jest zwierzak i jego właściciel. 

Spośród nadesłanych prac zostanie wybrana szóstka właścicieli i ich pupili, którzy na koszt organizatora zostaną zaproszeni na sesję zdjęciową do Warszawy. Efekty sesji będziemy mogli podziwiać w listopadzie, kiedy projekt kalendarza DOBRA ADOPCJA zostanie ukończony, a kalendarz trafi do sklepów w całej Polsce. 

Dochód ze sprzedaĹźy kalendarzy zostanie przeznaczony na wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Zgłoszenia konkursowe zawierające: krótką historię adopcji i zdjęcie, naleĹźy przesyłać do 30 września 2011 poprzez formularz na stronie www.cztery-lapy.pl

Instrukcja dotycząca zamieszczania zdjęć dostępna jest na stronie: www.cztery-lapy.pl/galeria/instrukcja

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.cztery-lapy.pl

Dziękujemy !

Dodane przez: Jacek


72011
września
Podziękowanie dla Concept Publishing


W przyszłym tygodniu w magazynie Kropka TV, ukazującym się w nakładzie 300-350 tysięcy egzemplarzy, znajdziecie poniĹźszy plakat dotyczący sprawy Józefowa.

Na tym nie koniec – firma Concept Publishing i zaprzyjaĹşnione z nią osoby o wielkich sercach uzbierały dla naszych sierot juĹź ponad 10 000 zł.

! – megadziękujemy to mało powiedziane!


Dyrekcja i wolontariusze
 

Dodane przez: Jacek


62011
września
Bez Państwa nie dalibyśmy rady...

Bez Państwa nie dalibyśmy rady...
3 września światło dzienne ujrzała informacja o wszczęciu postępowania dotyczącego wykreślenia naszego józefowskiego schroniska z rejestru. Powód większość z Państwa juĹź zna – „niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku.

Na facebooku ruszyła lawina komentarzy, haseł: wpłacone!, ciepłych słów wsparcia
i pomysłów na wyjście z sytuacji, czyli uniknięcie realnej groĹşby zamknięcia schroniska.

6 września facebookowe wydarzenie zgromadziło juĹź ponad 9 tysięcy osób, a wieści o naszym schronisku wykroczyły poza portal, sięgając gazet i telewizji. 

Za to, że jesteście z nami, a właściwie z naszymi czworonogami;
że podrzucacie pomysły na wyjście z sytuacji;
że wpłacacie pieniądze na remont i nadrobienie wskazanych w raporcie niedociągnięć;
że przywozicie karmę;
że adoptujecie nasze wspaniałe zwierzaki...


DZIĘKUJEMY Wam stokrotnie


Dyrekcja i wolontariusze

Dodane przez: Jacek


42011
września
Sprostowanie odnośnie zamknięcia schroniska

 

W związku z zamieszczoną na facebooku błędną informacją o wydaniu decyzji zamknięcia schroniska przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii chciałam niniejszym przeprosić Pana doktora za pomyłkę i sprostować.

 

Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęto postępowanie o wykreśleniu schroniska z rejestru. Powodem jest niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku, w uzasadnieniu którego jako główne powody podano: brak utwardzenia terenu oraz przebywające zwierzęta na terenie pomieszczeń biurowych.

Skan wymienionych dokumentów  zostanie opublikowany na facebooku w ciągu 3 dni.

Statutową misją fundacji jest niesienie pomocy zwierzętom. Na 250 psów przyjętych po wydaniu zakazu tylko za 70 fundacja otrzymała środki finansowe od gmin. Pozostałe 180 zwierząt, które trafiło do schroniska w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz podrzuceń, fundacja utrzymuje z środków własnych.

Oczywiście, by wypełnić zalecenia lekarza powiatowego, mogliśmy juĹź nie przyjmować ani jednego zwierzęcia. Mogliśmy nie odbierać telefonu i nie jeĹşdzić do wypadków. Mogliśmy nie zauwaĹźać szczeniaków podrzuconych pod bramę schroniska czy teĹź wyrzuconych w lesie lub na łące. Mogliśmy ich nie operować, nie leczyć, nie szczepić nie karmić.

Mogliśmy? Nie, nie mogliśmy!

Ale dlaczego? PrzecieĹź wówczas nie złamalibyśmy zakazu, nie byłoby przepełnienia, a nawet moĹźna by rozpocząć prace utwardzenia terenu.

Problem bezdomności polskich zwierząt nie jest nowy. Dobrze go znają wszyscy miłośnicy zwierząt i większość lekarzy słuĹźb weterynaryjnych. Jak na razie nie znaleziono skutecznego sposobu na jego zmniejszenie. Fundacja pomaga potrzebującym zwierzętom i póki istnieje, będzie to czyniła i będzie przyczyniała się do zmniejszania problemu bezdomności, sterylizując.

Sytuacja schroniska jest zła. Brakuje środków na inwestycje (budowa pawilonu, utwardzenie terenu) i remonty (wymiana zadaszenia boksów, naprawa dachu kontenera socjalnego), ale to nic nowego, tak było zawsze, a jednak przetrwaliśmy 15 lat dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca. Jestem przekonana, Ĺźe i tym razem nasi bezdomni podopieczni, schronisko, fundacja i ja moĹźemy liczyć na Państwa pomoc.

BoĹźenna Rajczak
dyrektor schroniska

Dodane przez: JacekStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14