REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Maks (piesek)


Klara (suczka)


Dixie (suczka)


Bajt (piesek)

stat4u

Pomoc dla schroniska 


 GŁÓWNE DANE SCHRONISKA:


Adres:
Strużańska 15, Józefów
05-119 Legionowo


Numer bankowy :
Fundacja Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie
87102010260000140203485349
 


ADOPCJA

 

3 x naj, czyli najpiękniejsza, najlepsza, najcudowniejsza forma pomocy, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nie dla każdego możliwa. Ĺťadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi zwierzakowi prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na lepsze życie!

Dobry INFORMATOR to podstawa!

Ważne, by ogłaszać nasze schroniskowe piękności wszędzie, gdzie się da. Facebook, plakaty, opowieści ustne, udostępnianie okładek albumów na waszych profilach i przesyłanie ich mailem do znajomych – będziemy wdzięczni za reklamowanie naszych podopiecznych, bo tylko w ten sposób istnieje dla nich światełko…

SPACER, czyli to, co Tygryski lubią najbardziej…

Na facebooku udziela się kilku wolonatriuszy ze schroniska w Józefowie. Starają się oni przyjeżdżać do schroniskowych sierot i wyprowadzać je na spacer. WyobraĹş sobie, że jesteś skazany na życie za kratami, że Twój jedyny kontakt z człowiekiem ma miejsce w momencie otrzymywania posiłku. I jak? Marzeniem każdej z tych sierot jest spacer, leśne zapachy, załatwienie potrzeb poza własnym boksem. Jeżeli możesz, skontaktuj się z wolonatriuszem, umów się i wpadnij do schroniska podarować sierotom kilka spacerów.

Sprawy przyziemne, ale tak bardzo istotne

Mycie misek, sprzątanie boksów dla szczeniąt, malowanie krat... Będziemy szczęśliwi, jeżeli zechcecie nam pomóc. Kilka osób nie jest w stanie zająć się całym schroniskiem. Pracownicy schroniska mają pełne ręce roboty.

Pomoc rzeczowa

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest wielkim darem dla schroniskowych sierot. Na pierwszym miejscu spokojnie można wymienić jedzenie (przydaje się kasza, ryż, makaron, mięso, sucha karma czy puszki mięsne). Podstawa to również środki zabezpieczające zwierzaki przed kleszczami, tabletki odrobaczające i preparaty na odpchlenie. W zimie przydają się też koce czy bluzy, byśmy mogli ocieplić psie budy. Dla szczeniaków i młodzieży mile widziane są zabawki – stanowią dla nich bodĹşce rozwojowe i dają choć na chwilę oderwanie od szarej rzeczywistości. Jeżeli widzisz też u siebie w domu niepotrzebne szelki, obroże czy smycz – śmiało, u nas się nie zmarnują. Przydają się też szczotki, grzebienie i szampony dla psów, czyli po prostu środki pielęgnujące. Wspaniałym podarkiem dla psiaków będzie też kość z suszonej wołowej skóry lub inna z przeznaczeniem dla psów. Pozwoli naszym podopiecznym urozmaicić czas za kratami w oczekiwaniu na własny dom. (osobiste wręczanie takich podarków należy zawsze uprzednio skonsultować z pracownikami schroniska!). A może posiadasz niepotrzebną budę czy legowisko? Wszystko zostanie przez nas przyjęte z wdzięcznością.
 

Pomoc finansowa

Niestety, ciągle brakuje nam funduszy.  Płacimy za karmę, leki, prąd, mięso, potrzebujemy opłacić pracowników.
Musimy remontować boksy, kupować słomę do bud zimą.
Każda, nawet najdrobniejsza pomoc finansowa czasami nas po prostu uratuje... 
Konto schroniska podane jest na górze tej strony.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w zbiórkach internetowych (zrzutka.pl i Siepomaga) organizowanych przez naszych wolontariuszy:

Schronisko w Józefowie prosi o pomoc w spłacie zadłużenia za dzierżawę gruntu! | zrzutka.pl

Wspieramy psy z sektora B Schroniska w Józefowie koło Legionowa. Zrzutka na karmę, leczenie, profilaktykę, naprawy i promocję. | zrzutka.pl

By móc pomagać - prosimy o Wasze wsparcie! - RatujemyZwierzaki.pl
 

Buli, niewidomy pies znaleziony w złym stanie prosi o wsparcie! | zrzutka.pl

Wyzwania dla urodzonych organizatorów

 

Wspaniałą formą pomocy rzeczowej są zbiórki żywności, ociepleń w postaci starych kocy, pościeli, ręczników, i wszelkich produktów użytecznych dla psów i kotów z przeznaczeniem dla naszego schroniska. Być może mógłbyś zorganizować taką zbiórkę w swoim miejscu pracy, w swojej szkole, w szkole swojego dziecka?

POMÓĹť NAM POMAGAĆ!

Na stronie wolontariuszy schroniska: http://www.psy-warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=66 oraz na Facebooku w informacjach grupy „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie” znajdziesz kontakty do wolontariuszy. CZEKAMY na Ciebie!

Z pozdrowieniami,
Ekipa z Józefowa (Dyrektor, Pracownicy i Wolontariusze)Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Pomoc dla schroniska