REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Dixie (suczka)


Klara (suczka)


Maks (piesek)


Bajt (piesek)

stat4u

Zasady adopcjiNajpierw trochę moralizatorstwa
 
Adopcja psa lub kota wiąże się z opieką nad nim przez 10-15 lat lub krócej w przypadku zwierząt starszych. Pisząc te słowa, chcemy by każdy dobrze przemyślał swoją decyzję, bo najbardziej bolesne są przypadki powrotu zwierzęcia do schroniska. Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji o adopcji przygotowaliśmy ankietę przedadopcyjną, którą należy wypełnić (chętnie wyślemy ją drogę email lub udostępnimy na miejscu).
 

Ogólne zasady adopcji
 
Po psa lub kota przyjeżdża się osobiście.  Wyboru nowego podopiecznego można dokonać spontanicznie na miejscu lub przygotować się wcześniej korzystając z materiałów dostępnych na tej stronie albo na stronie wolontariuszy: http://psy-warszawa.pl oraz na facebooku, w grupie „Schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Józefowie”. 
Przy opisach psów/kotów staramy się umieszczać adresy mailowe i/lub telefony wolontariusza, który najlepiej zna danego psa/kota. Kontakt z wolontariuszem-opiekunem wybranego przez Państwa zwierzaka jest wymagany przy adopcji. Przed adopcja zwierzęcia, taki wolontariusz przekaże Państwu wszystkie informacje dotyczące wybranki/wybranka, udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania oraz zabierze Państwa na wspólny spacer z psem. 
Adopcji dokonuje się w soboty i niedziele. Jeśli chcieliby Państwo adoptować podopiecznego w inne dni tygodnia wymaga to wcześniejszego umówienia się na dany dzień z wolontariuszem.
 
Po podjęciu decyzji warto wziąć ze sobą obrożę i smycz. Trzeba też zabrać dowód osobisty, który jest niezbędny przy podpisywaniu umowy adopcyjnej. Mile widziane jest dobrowolne uiszczenie opłaty adopcyjnej, która przeznaczona jest na utrzymanie zwierząt oraz bieżące potrzeby schroniska.
 
Wydawane psy są przebadane, odrobaczone i zaszczepione. Suki są sterylizowane, a jeżeli nie, to na zabieg trzeba poczekać krótki czas - zazwyczaj kilka dni.

  

 

Już po adopcji
 
Nawet jeśli zbadałaś/zbadałeś wszystkie możliwe Ĺşródła wiedzy na temat Twojego wybrańca, życie może Cię zaskoczyć. Warto przygotować się na przejściowe problemy, bo pobyt w schronisku, a potem kolejne zmiany miejsca zamieszkania są dużym stresem dla zwierzęcia. Może to jednak być również zaskoczenie na plus. Czasami okazuje się, że wybrany piesek lub kotek momentalnie dostosowuje się do nowych wymagań i zwyczajów opiekunów.
 
Jeśli wybrałaś/wybrałeś naszego podopiecznego i zapewniłeś mu dobrą opiekę, jesteśmy Ci niewymownie wdzięczni.  Będziemy zobowiązani, jeśli zechcesz nam przysłać zdjęcia lub wiadomości z nowego domu. Zawsze pamiętamy o naszych podopiecznych. Wiele radości sprawia nam każda wiadomość świadcząca o tym, że któremuś z nich się poszczęściło…
 
Jeszcze się zastanawiasz ?… Nie zwlekaj z decyzją. Nasi podopieczni czekają, niejednokrotnie długie miesiące lub lata…
 

 

Z pozdrowieniami
Ekipa z Józefowa (Dyrektor, Pracownicy i Wolontariusze)


Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Zasady adopcji