REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Lizak - szukamy domu tymczasowego (piesek)


Kubuś (piesek)


Pusia (suczka)


Zara (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Cortez, pies, 10 miesięcy wstecz

Cortez (ID: 977) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 00:33, 21.02.2015 | Aktualizacja: 22:11, 12.11.2016
Ogłoszenie dodane przez: agaCortez


Gatunek: pies
ID: 977
Imię: Cortez
Płeć: piesek
Wiek: 10 miesięcy

Status: Ma Dom.


Wątek na:
Album na FB

Charakter:
Cortez jest niedużym psiakiem, sięga przed kolana. Wyglądem i umaszczeniem bardzo przypomina jamnika, choć ostatnio coraz więcej osób twierdzi że to typ gończego. Na spacerze zachowuje się jak typowy jamnior, nasłuchuje, wszystko go interesuje, na wszystko reaguje, staje na baczność i obserwuje. Jest bardzo ciekawski.

Ma mnóstwo energii; podskakuje, zaczepia, wszędzie go pełno - czasem zachowuje się jakby miał ADHD. Potrzebuje opiekuna, który pomoże mu odpowiednio spożytkować energię.
Cortez ma wyraźny charakter, bynajmniej nie jest słodkim ciapkiem. Na pewno nie nadaje się do domu z małymi dziećmi oraz dla osób, które nie miały dotychczas doświadczenia z psami.

Uwielbia wszelkiego typu zabawy, ale przede wszystkim kocha ludzi. W swoją opiekunkę jest bardzo wpatrzony i nie odstępuje jej na krok. Lubi kontakt z człowiekiem ale jak na faceta przystało - nie pozwala się obcałowywać i zamęczać;) gdy mu się coś nie podoba - wyraźnie daje znać że ma dość. Gdy czuje się zaniedbywany – potrafi się upomnieć o uwagę, podskakuje, zaczepia łapką, poszczekuje, dopóki ktoś się nim nie zainteresuje :)


Inne:
W stosunku do obcych ludzi początkowo był nieufny, potrzebował chwilki żeby poznać daną osobę. Teraz każda nowo poznana osoba go interesuje, szuka kontaktu, zaczepia. Jest bardzo pojętny, szybko się uczy, reaguje na zawołanie; gdy nabroi - doskonale wie jak załagodzić złość opiekunki ;) Nie lubi nudy, potrzebuje zabawek i gryzaków którymi się zajmie na czas nieobecności opiekuna.
Jest ogromnym łasuchem - co niewątpliwie pomoże w pracy z łobuziakiem, już teraz reaguje na podstawowe komendy.

W domu jest raczej typem jedynaka. Nie znamy jego stosunku do kotów. Na spacerach potrafi z daleka powarkiwać na inne psy, następnie chowa się za opiekunką i dopiero po chwili podbiega żeby się pobawić.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zgoda na wizytę przed i po adopcyjną oraz kastracja w odpowiednim wieku.Więcej zdjęć: