REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Lizak - szukamy domu tymczasowego (piesek)


Kubuś (piesek)


Zara (suczka)


Greta (suczka)


Pusia (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - SZARIK, pies, 1 rok wstecz

SZARIK (ID: 797) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 13:57, 11.04.2014 | Aktualizacja: 11:46, 11.12.2014
Ogłoszenie dodane przez: izaSZARIK


Gatunek: pies
ID: 797
Imię: SZARIK
Płeć: piesek
Wiek: 1 rok

Status: Ma Dom.

Charakter:
Początki były trudne. Szarika przerażało schronisko, bliskość człowieka, obroża, smycz, dotyk, więc nim przekroczyliśmy próg boksu minął tydzień. Następnie przyszła kolej na wybieg - też nie było łatwo. W końcu w trzecim tygodniu dotarliśmy do bramy schroniska i przed nami stanął las. I tu stał się cud, Szarik oszalał ze szczęścia. Nagle stał się wesołym pełnym ekspresji i radości psem. Pędził przed siebie, węszył, łapał każdy zapach, skubał łapczywie trawę. Widziałem, że zatracił się w tym co psy kochają - swoboda i przestrzeń pełna tropów. Zapomniał na te 30 min. spaceru o traumie schroniska. Tylko tyle mogłem mu dać, bo w kolejce czekały pozostałe bezdomniaki.
Można powiedzieć, że Szarik to taki zwykły kundelek jakich setki. Może i tak, ale gdy widziałem jak przeobraża się z trzęsącego się ze strachu w radosnego pełnego radości życia psa, pomyślałem - wyciągnę cię z tego miejsca. Przecież schronisko to nie jest miejsce dla Ciebie, ono cię zabija, powoli każdego dnia. Masz niespełna rok i najcudowniejszy czas swego psiego życia siedzisz tu.

płeć: pies
ur. ok. 2012/2013
wielkość: średni
kastracja: bd

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka
wolontariuszka Małgośka 608 315 461

Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.

Adres:
ul. Strużańska 15
Józefów
05-119 Legionowo
Więcej zdjęć: