REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Lusia (suczka)


Mika (suczka)


Neo (piesek)


Czarka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - FOKS, pies, 6 lat wstecz

FOKS (ID: 756) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 15:52, 08.04.2014 | Aktualizacja: 21:45, 12.11.2016
Ogłoszenie dodane przez: izaFOKS


Gatunek: pies
ID: 756
Imię: FOKS
Płeć: piesek
Wiek: 6 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Foks to pies, który ma w sobie bardzo dużo pozytywnych emocji, szukający zainteresowania, lecz nie zwracający na siebie uwagi. Kiedy odwiedza się sektor, który zamieszkuje, Foks nie skacze, nie szczeka, tylko obserwuje, co się dzieje, delikatnie merdając ogonkiem. To pies myślący - słuchacz i obserwator. Na spacerach zachowuje się świetnie: na smyczy nie szarpie, nie wyrywa się, słucha i bez problemu idzie tam, gdzie się go pokieruje. Nie musi jednak być prowadzony wyłącznie na smyczy. Puszczony bez niej, nie ucieka, wraca natychmiast, gdy się go zawoła. Z radością biegnie prosto w otwarte ręce i tuli się do człowieka patrząc prosto w oczy. Przekąska jako nagroda nie jest dla niego priorytetem. Woli kontakt z człowiekiem i z tego cieszy się najbardziej. W stosunku do innych psów nie wykazuje żadnych zachowań zaczepnych. Gdy sam jest zaczepiany, wówczas reaguje szybko i zdecydowanie, ale nigdy ponad miarę. Wyraźnie nie chce angażować się w żadne konflikty

Foks to pies, prawdopodobnie kiedyś bardzo skrzywdzony, który przeszedł w schronisku długą drogę do przyjaźni z człowiekiem. Miał opinię "niedostępnego", ale wiedzieliśmy, że żaden pies nie zachowuje się tak z wyboru, że to tylko tarcza ochronna Foksa. Pewnego dnia udało się wyjść z Foksem na spacer, potem drugi, i kolejny. Następnym krokiem była kastracja. Na przełomie wiosny i lata 2012 pojawili się w schronie wolontariusze, którzy poświęcili Foksowi sporo uwagi.Tymczasem Foks powoli się wyciszył.

Podkreślamy, że Foksik to cudowny, kochany przytulak, który z "groźną rasą" ma tyle wspólnego, że mógłby co najwyżej kogoś zalizać z miłości. Jednak nie znamy przeszłości Foksa, niejasne były dla nas przyczyny jego obronnych zachowań.
Po kastracji Foks zaczął tyć, musi więc mieć dużo ruchu i zbilansowaną dietę.
Osoba zainteresowana musi być świadoma, że przeszłość Foksa jest nieznana, najlepiej jakby była to osoba doświadczona w opiece nad psam, być może dobrze by było by skonsultował go behawiorysta. Zachęcamy także do odwiedzin Foksa w schronisku i spaceru – to sama przyjemność.
Szukamy dobrego i odpowiedzialnego domu. Obowiązuje ankieta adopcyjna i uprzednie spotkanie w schronisku.

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Ada 604446770, adela.matczak@gmail.com
wolontariuszka Anita 507293334


Adres:
ul. Strużańska 15
Józefów
05-119 Legionowo
Więcej zdjęć: