REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Zorka (suczka)


Dora (suczka)


Lola -grzecznościowe (suczka)


Gracja (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - CZARNA, suka, 7 lat wstecz

CZARNA (ID: 730) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 15:08, 07.04.2014 | Aktualizacja: 20:15, 05.02.2017
Ogłoszenie dodane przez: izaCZARNA


Gatunek: pies
ID: 730
Imię: CZARNA
Płeć: suczka
Wiek: 7 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Bezdomna, zapomniana, niekochana… Bardzo tęskni za domowym ciepłem, dotykiem ludzkiej dłoni, miłym słówkiem oraz zainteresowaniem człowieka.
Niby zwykły burek, ale takie sa najlepsze!
Do zeszłego miesiąca była "niewidzialna" - tak mówimy o psach nieufnych. Mimo tego, że wiele osób wyobraża sobie, że w schronisku najwiekszym problemem sa finanse w rzeczywistości problemem jest brak kontaktu z człowiekiem.
Bardzo duża liczba psów jest nieufna- nie w znaczeniu, że boi się pewnych ruchów, że szybko nie zaufa przez swoja przeszłość.
"Nieufny" w znaczeniu schroniska to pies, który nie daje się głaskać, ucieka na widok człowieka, nie wychodzi na spacery. To ostatnie jest smutne, gdyz spacer dla tych bezdomniaków jest największą radością jaką mogą podarować im wolontariusze.
Co może pomóc? godziny przesiedziane w boksie tego psa, podarowanie mu uwagi, cierpliwości, czasu, smakołyka. Z czasem ten sam pies daje się głaskać, idzie na spacer.

Tak było z Czarną. Miesiąc temu wyszła na swój pierwszy spacer odkąd jest w schronisku. Trochę niepewna, wystraszona, oparcia do tej pory szuka u boku swojego towarzysza z boksu- Reksia. Powoli przełamywała swoje lęki niuchając w trawie i z zaciekawieniem rozglądajac się :)
Od tamtej pory regularnie chodzi na spacery- jeszcze nie bardzo zadowolona z obecności człowieka, który chce z nią nawiazać kontakt, ale z czasem to się zmieni.
Potrzebuje kogoś kto będzie cierpliwy, wyrozumiały, a szybko odwdzięczy się psią miłością, wystarczy tylko zrozumieć że dla niej to wszystko też jest trudne i dlaczego miałaby zaufać? Przeciez do tej pory ze strony człowieka spotkało ją wszystko co złe.
Pokażmy jej, że życie u boku człowieka może miec inne barwy i może być wspaniałe.

Pełne dane po spojrzeniu do schroniskowej książeczki zdrowia.

Kontakt w sprawie adopcji:
Wolontariuszka Ania: 603 762 594
Wolontariuszka Klaudia: 516 703 748

Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki, sterylizacja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.
Więcej zdjęć: