REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Pusia (suczka)


Kubuś (piesek)


Lizak - szukamy domu tymczasowego (piesek)


Zara (suczka)


Greta (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - CYGAN, pies, 8 lat wstecz

CYGAN (ID: 725) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 14:16, 07.04.2014 | Aktualizacja: 12:02, 22.09.2014
Ogłoszenie dodane przez: izaCYGAN


Gatunek: pies
ID: 725
Imię: CYGAN
Płeć: piesek
Wiek: 8 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Cygan: taki oto zwykły burek, jednak mający w sobie pewną magię (osobiście myślę, że to magia spokoju, która od niego bije na km ;) . Z informacji uzyskanych od pracowników schroniska wynika, że Cygan mieszka za kratami od stycznia 2007r.
Ponoć maszerował samotnie betonową drogą przez pobliski las ... niechciany nierasowy. Bezdomny. I tak trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Ile wtedy mógł mieć lat ? Może jest to gdzieś zapisane ... Dziś już na pewno nie jest młodym psem. Cygan ma swoje miejsce, od lat, w jednym z boksów sektora A. Mieszkał z trzema innymi pannami i świetnie się z nimi dogadywał. Jednak jego wymagania dietetyczne (czytaj dalej) uniemożliwiają mu dzielenie się posiłkami z psami otrzymującymi zwykłą karmę. Cygan ma spokojne usposobienie. W lesie nie reaguje na żadne psie zaczepki. Cygan idzie spokojnie dalej wyznając zasade"po co mam sie denerwować?" ;) A usłyszeć jak szczeka-to dopiero jest wydarzenie! ;)
Do marca 2012 r. Cygan w ogóle nie wychodził na spacery, ale dzięki pracy wolontariuszy nabrał ufność i teraz chętnie maszeruje na spacer (o ile ma na niego ochotę;). Jest w typie "starszego pana" wszystko powoli, bez pośpiechu, ale chwile życzliwości jakie może dać mu tylko człowiek, są dla niego bardzo ważne.

Osoba zainteresowana adopcją Cygana musi wiedzieć, że miewa on zmiany skórne, które w schronisku zostały zdiagnozowane. Problem jest nieco złożony ale znamy już postępowanie i Cygan wygląda coraz lepiej :) Nasz Senior ma niedoczynność tarczycy, która wiąże się z codziennym podawaniem tabletek oraz mocne podejrzenie alergii pokarmowej więc otrzymuje odpowiednią karmę.

płeć: pies
ur. ok. 2006 r.
wielkość: duży
kastracja: bd

Kontakt w sprawie adopcji:
Wolontariuszka Klaudia: 516 703 748
http://www.facebook.com/klaudia.mankowska.7?ref=tn_tnmn
Wolontariuszka Ania: 603 762 594
Więcej zdjęć: