REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Mika (suczka)


Lusia (suczka)


Neo (piesek)


Czarka (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - BARY, pies, 16 miesięcy wstecz

BARY (ID: 632) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:58, 18.11.2013 | Aktualizacja: 15:19, 08.07.2014
Ogłoszenie dodane przez: izaBARY


Gatunek: pies
ID: 632
Imię: BARY
Płeć: piesek
Wiek: 16 miesięcy

Status: Ma Dom.

Charakter:
O istnieniu tego psiaka dowiedzieliśmy się na początku października, gdy do jednej z wolontariuszek dotarły informacje o psiaku mieszkającym na jednej z posesji w Rembertowie, w nieocieplonej budzie. Opiekunką psiaka była kobieta samotnie wychowująca dwoje małych dzieci, przebywająca pod opieką OPS. Bary był prezentem od jej męża, który podrzucił jej psa, po czym zostawił rodzinę bez środków do życia.
Rodzina żyła bardzo skromnie, nie było funduszy na jedzenie dla dzieci, co dopiero dla dużego młodego psa psa. Karmiono go chlebem polanym olejem, ewentualnie tym, co dostał od sąsiadów.
Z informacji które uzyskaliśmy wynika, że Bary został przez męża Pani adoptowany/przygarnięty z ogłoszenia, nie wiadomo skąd, mąż nie pamiętał albo nie chciał się przyznać. Jak wiadomo prezentów się nie oddaje, ale w obecnej sytuacji opiekunowie Barego zrzekli się praw do psa i poprosili o znalezienie mu nowego domu.
Bary trafił do DT do Warszawy Centrum), gdzie czeka na nowy dom.
Bary wychował się z dwójką małych dzieci, jest bardzo łagodny i delikatny. Na pewno w przeszłości musiał być bity lub zastraszany, boi się niektórych gestów. W stosunku do obcych ludzi jest początkowo nieufny, początkowo się wycofuje; potrzebuje czasu żeby się otworzyć i zaufać.
To wspaniały, zrównoważony psiak. Nie reaguje na zaczepki innych psów, zupełnie się nimi nie interesuje. Coraz lepiej radzi sobie na smyczy, uwielbia szaleństwa na wybiegu, gdy może sobie pobiegać zupełnie swobodnie w towarzystwie innych psiaków. Obce miejsca początkowo napawają go lekkim lękiem, do tej pory żył zamknięty w swoim ogródku, bardzo rzadko spacerował, teraz poznaje nowe miejsca, ludzi, psy. Od samego początku pobytu w DT zachowuje czystość w domu, nie niszczy i nie hałasuje pod nieobecność opiekuna. Grzecznie przesypia całą noc. Powoli zamienia się w pieszczocha, widać że bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Dla człowieka, który da mu dom i pomoże mu w pełni zaufać będzie wspaniałym towarzyszem :)

Bary ma w tej chwili ok. 15-16 miesięcy. Miał poważne braki w profilaktyce, które teraz powoli ogarniamy. Został odrobaczony, zabezpieczony na kleszcze oraz zaszczepiony na choroby zakaźne. Przed nim powtórne szczepienie na wściekliznę i kastracja. Jest zachipowany.
Jest sporym psiakiem, za kolana. Gdy trafił pod naszą opiekę ważył 24kg, w przeciągu 2 tygodni przytył 3 kg, pewnie jeszcze troszkę przytyje.

Chcemy znaleźć Baremu dom najlepszy z możliwych, dlatego osoby zainteresowane adopcją będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu. Nie decyduje kolejność zgłoszeń !

Kontakt w sprawie adopcji:
503 708 395
agnieszka.nojszewska@kundellos.pl

Adoptując psa bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia często na następne kilka, kilkanaście lat. Psa nigdy nie można porzucić. Żaden wyjazd, kłótnia w rodzinie, narodziny dziecka czy przeprowadzka nie zwalniają nas z człowieczeństwa. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz zgoda na wizytę przed i po adopcyjną.
Więcej zdjęć: