REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Zara (suczka)


Pusia (suczka)


Lizak - szukamy domu tymczasowego (piesek)


Kubuś (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Chess vel Didi, pies, 10 miesięcy wstecz

Chess vel Didi (ID: 601) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 21:13, 25.10.2013 | Aktualizacja: 14:02, 07.05.2014
Ogłoszenie dodane przez: izaChess vel Didi


Gatunek: pies
ID: 601
Imię: Chess vel Didi
Płeć: piesek
Wiek: 10 miesięcy

Status: Ma Dom.

Charakter:
Chess to wspaniały pies! Zachwycił nas nie tylko swoim rozmiarem (jest naprawdę duuuuży), ale i łagodnym zachowaniem. Do tej pory przebywał w okropnych warunkach. Ma bardzo zapadnięty brzuch, co pewnie wkrótce się zmieni, bo wchłania jedzenie nawet oczami. Chess jest wygłodzony, ale na pierwszy rzut oka wydaje się być w bardzo dobrej kondycji ogólnej, choć skórę na brzuszku ma zaczerwienioną i podrażnioną od leżenia na niewłaściwym podłożu. Chess to bardzo wyrośnięty pies, ale nadal jeszcze szczeniak. Szacujemy, że ma ok. 8-10 miesięcy. Bez wątpienia jest wariacją rasy 'dog'. Jego czarno-białe umaszczenie przypomina szachownicę, stąd imię Chess, czyli Szach. Brzmi dostojnie, czyli właśnie tak jak prezentuje się sam Chess. Na razie jako szczeniak jest jeszcze trochę pocieszny, ale delikatny i bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Jak tylko zapełni pusty brzuszek sprawia wrażenie bardzo zadowolonego, 'uśmiechniętego' psa. Na razie nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do innych psów - raz tylko wydał z siebie nie za głośny odgłos protestu, kiedy uznał, że parówki oddaliły się od niego na zbyt długo i zamarudziły w boksach innych psów. Przyjemnie się z nim spaceruje - nie ciągnie za bardzo. Do tej pory był trzymany w zamknięciu i nie wychodził, jest to jednak pies w rozmiarze XL i na pewno będzie wymagał dużej porcji codziennego ruchu. Na razie chętnie odpowiada na propozycje wspólnego joggingu, truchta sobie rekreacyjnie, nie za szybko. Podczas takiego biegu w trakcie pierwszego spaceru coś go zaciekawiło z drugiej strony, więc niespodziewanie zmienił kierunek wchodząc pod nogi truchtającej w parze wolontariuszce, która runęła jak długa. Natychmiast przyszedł przeprosić za swój niefortunny skręt liżąc ją po policzku. To bardzo dobry znak - przestraszył się, ale zareagował z pełną łagodnością. W czasie przystanków na spacerze chętnie przychodził się tulić, podskakiwać i baraszkować. Wesoły pies ten Chess!

Chess będzie chętnie przebywał z ludźmi, to pies do domu niż na podwórko. Idealny byłby dla niego dom z posesją. Albo opiekunowie, którzy lubią regularne, energiczne spacery. Jeśli jego przyszła rodzina zapewni mu codziennie solidną dawkę ruchu i równie dużą jedzenia, jego szczęście promieniować będzie na otaczające go osoby!

Filmik z Chess'em: https://www.facebook.com/photo.php?v=10151879171452719&set=vb.766237718&type=2&theater

płeć: pies
wiek: ok. ur. 2013
wielkość: duży
kastracja: nie

Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Samanta 501 784 713
wolontariuszka Małgośka 608 315 461

Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki, sterylizacja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.
Więcej zdjęć: