REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Dolar vel Śliniak (piesek)


Remus (piesek)


Brylant (piesek)


Ara (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Merido, pies, 3 lata wstecz

Merido (ID: 549) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 11:47, 05.05.2013 | Aktualizacja: 22:02, 01.07.2013
Ogłoszenie dodane przez: rubasznyMerido


Gatunek: pies
ID: 549
Imię: Merido
Płeć: piesek
Wiek: 3 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
Merido trafił do schroniska w czerwcu 2012 r. Nie wiemy jaka jest jego przeszłość… Może został wyrzucony, a może po prostu komuś uciekł. Na pewno nie posiada chipa. Niestety Merido bardzo źle znosi warunki schroniskowe. Samojedy są psami bardzo rodzinnymi, żyjącymi blisko z człowiekiem, chętnie uczestniczącymi w życiu rodzinnym, a niestety w schronisku ilość kontaktów z ludźmi jest mocno ograniczona I tak Merido stał się psem wycofanym i smutnym. Widać, że bardzo cierpi zamknięty w betonowym boksie, a setka szczekających dookoła psów budzi w nim lęk przez co boi się wychodzić na spacery.
Jednak w trakcie kolejnych odwiedzin w jego boksie Merido dał nam się poznać jako pies bardzo spokojny i wrażliwy. Poczęstowany przysmakami bardzo spokojnie i delikatnie bierze je z ręki. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Jest tolerancyjne do innych zwierząt i woli się wycofać niż prowokować. Szukamy dla Merido domu z dużym pokładem miłości, cierpliwości i chęci do pracy. Domu w którym człowiek da mu tyle czasu ile będzie potrzebował aby na nowo odzyskał pewność siebie i znów zaczął się „uśmiechać”.Inne:
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki, sterylizacja/kastracja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.
Więcej zdjęć: