REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Lucynka (suczka)


Mika (suczka)


Neo (piesek)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Szara, suka, 3 lata wstecz

Szara (ID: 542) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 09:20, 05.05.2013 | Aktualizacja: 23:14, 16.10.2013
Ogłoszenie dodane przez: rubasznySzara


Gatunek: pies
ID: 542
Imię: Szara
Płeć: suczka
Wiek: 3 lata

Status: Ma Dom.

Charakter:
SZARA od wiosny 2011 r. szuka swojego miejsca na Ziemi.
Tak o niej pisano w maju 2011 r.: "Urocza, duża, młoda, zdrowa i spokojna sunia pojawiła się, nie wiadomo skąd, w małej wsi, gdzie ludzie na "przybłędę" reagują kijem. Trzeba było ją stamtąd szybko zabrać bo nawet próby dokarmiania spotykały się z dezaprobatą miejscowych. Największym atutem suczki jest to, że kocha dzieci. Byłam świadkiem wzruszających scen, kiedy wygłodniały pies potrafił porzucić pełną miskę, żeby pobiec i poprzytulać się do dzieciaków. Pewnie sunia się na mnie nie obrazi, jeśli powiem, że do szczęścia niewiele jej potrzeba: bezpieczne podwórko, ciepła buda, pełna miska i dobry człowiek. Za to z pewnością odda całe swoje psie serce."
Potem ktoś mówił, że ma dom...Niestety w marcu 2013 r. zobaczyliśmy ją za kratami w jednym z naszym schroniskowych boksów... Siedziała na budzie i płakała. Podobno została oddana, gdyż notorycznie uciekała z posesji ludzi, którzy ją przygarnęli… Szara jest ostoją spokoju i łagodności. Uwielbia spacery w towarzystwie człowieka, sprawdza co chwila czy jej opiekun jest w pobliżu, a kiedy czuje się niezbyt pewnie zwalnia i idzie wtulona przy nodze opiekuna.
Doskonale chodzi na smyczy. Do innych psów jest bardzo przyjacielska chociaż w przypadku większych osobników jest nieśmiała i ostrożna. Ogromną radość sprawia jej przytulanie i poklepywanie.
Inne:
W trosce o przyszłość naszych podopiecznych zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej, którą wolontariusze chętnie udostępnią.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, sterylizacja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.Więcej zdjęć: