REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Lola -grzecznościowe (suczka)


Dora (suczka)


Zorka (suczka)


Gracja (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Dejzi, suka, 6 lat wstecz

Dejzi (ID: 506) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 16:25, 21.01.2013 | Aktualizacja: 23:31, 05.05.2013
Ogłoszenie dodane przez: rubasznyDejzi


Gatunek: pies
ID: 506
Imię: Dejzi
Płeć: suczka
Wiek: 6 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
Oto historia 6-letniej suczki, dla której dopiero interwencja i schronisko dla bezdomnych zwierząt obudziły nadzieję na Lepsze Jutro.
Los dotychczas nie był dla DEJZI łaskawy.
Bita przez swojego 1 właściciela znalazła po pewnym czasie schronienie w domu starszego mężczyzny. Tam mogła dojść do siebie, uspokoić się i zaufać na nowo człowiekowi . Niestety, gdy w domu zagościł na dobre alkohol, Daizy była ponownie zdana tylko na siebie. Gdy właściciel spał upojony alkoholem, bądź imprezował poza domem, Daizy wielokrotnie była bita przez znajomych właściciela, którzy akurat przebywali w ich mieszkaniu.
Suczka w pewnym momencie przestała wychodzić na regularne spacery, jak również nie dostawała jedzenia i picia. Przypominała od czasu do czasu o swoim istnieniu, gdy wychodziła z mieszkania i dreptała po klatce schodowej z utęsknieniem czekając na Pana, by ją wyprowadził choć na krótki spacer. Wiele czasu zajęło, zanim zaufała i pozwoliła wyprowadzić się z mieszkania, bo choć żyła w strasznych warunkach, to było jej miejsce na ziemi.
Po interwencji suczka została odebrana właścicielowi i przewieziona do schroniska. Już pierwszy dzień w nowym miejscu sprawił, że Daizy na nowo zaczęła cieszyć się życiem, a największą radość sprawiły jej spacery i przebywanie znowu na świeżym powietrzu.
Daizy jest bardzo energiczną suczką, która okazuje swój entuzjazm na widok wolontariuszy, tańcząc w boksie, aż mało ogon jej się nie urwie. Spragniona jest ludzkiej bliskości i tęskni za prawdziwym dobrym domkiem. Gdy idąc na spacerze mija samochód, do którego ktoś wsiada zatrzymuje się, przygląda i chce do niego podejść i wsiąść, wiedząc, że tędy droga do lepszego niż schronisko miejsca na ziemi.
Daizy nie została za młodu nauczona poprawnych relacji z innymi psami, dlatego też nie akceptuje większości psów. Z niektórymi potrafi się bawić, niestety to sporadyczne przypadki, dlatego też nie może być adoptowana do domu w którym są już inne psiaki.
Na smyczy Daizy chodzi bardzo ładnie, a patyki są dla niej idealnym gryzakiem i formą rozrywki na spacerach. Jest posłusznym psiakiem choć ma w sobie mnóstwo energii. Nauczona jest zachowania czystości w domu, reaguje na swoje imię i nie oddala się daleko na spacerach, a wołana wraca do nogi.
Jest wysterylizowana.

Niestety Daizy w czasie pobytu w schronisku doświadczyła adopcji przez nieodpowiedzialnego człowieka. Nie wiemy, co dokładnie się stało, bo prawdę powiedzieć by nam mogła tylko ona.
Suczka wróciła wystraszona i w pierwszych dniach nie pozwalała nam na kontakt ze sobą, jakby utraciła na moment wiarę w dobroć człowieka.
Wolontariusze w naszym schronisku swoim odpowiednim podejściem odbudowali w niej zaufanie do ludzi. I razem z Dejzi marzą o prawdziwym bezpiecznym Domu dla niej.


Inne:
Z uwagi na fakt, iż suczka wiele w swoim życiu przeszła i zaznała krzywdy ze strony człowieka, osoba decydująca się na jej adopcję powinna mieć świadomość, że pierwsze dni w nowym domu mogą być dla Daizy trudne i początkowo pewne sytuacje mogą wywoływać w niej niepokój bądź poczucie zagrożenia. Z tego względu należy dać jej na początku troszkę czasu, aby zaaklimatyzowała się w nowym miejscu i zaufała nowemu właścicielowi.
Serdecznie polecamy wcześniejszy kilkakrotny przyjazd do schroniska i wspólne spacery z Daizy, by poznać ją bliżej, pozwolić jej się do siebie przyzwyczaić, aby uniknąć sytuacji w której po kilku dniach suczka będzie musiała ponownie wrócić do schroniska. To dla każdego psiaka ze schroniska zawsze jest traumatycznym przeżyciem i utrudnia jego następną adopcję.
Szukamy Daizy dobrego, odpowiedzialnego właściciela, który okaże jej wiele serca i stanie się dla niej przyjacielem na resztę życia.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
Wolontariuszka Ania 503 781 486

Suczka obecnie przebywa w
Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa.
ul. Strużańska 15
05-119 JózefówWięcej zdjęć: