REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Kostek (piesek)


Piorun (piesek)


Krysten (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - w Nowym Domu - Aza, suka, 10 lat wstecz

Aza (ID: 2245) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 22:46, 09.12.2019 | Aktualizacja: 19:43, 22.11.2020
Ogłoszenie dodane przez: dariaAza


Gatunek: pies
ID: 2245
Imię: Aza
Płeć: suczka
Wiek: 10 lat

Status: Ma Dom.

Charakter:
AZA, której "nie było"...

Para fantastycznie spiczastych uszu, wiecznie czujnych, zawsze na sztorc. Czarny czubek pięknego, subtelnego noska migający z wyjścia do budy. Czasem, na krótką chwilę, czarne ciałko na podpalanych łapkach, niezmiennie drżące z lęku, gotowe do wycofania. Tyle mniej więcej Azy udawało nam się zobaczyć w toku jej dni w jednym z boksów przy centralnym dziedzińcu schroniska.
Trafiła tu w 2009 roku, po odłowieniu w okolicach Pomiechówka, jako młody, ale już dorosły pies. Nikt jej nigdy u nas nie szukał. Nie wiemy, co przeszła i jak stała się bezdomna ale niestety, do dzisiaj panicznie boi się mężczyzn (właśnie z powodu podgryzania męskich nogawek została zamknięta w boksie; wcześniej miała codziennie swobodę biegania po tzw. „luzie”, czyli ogrodzonej, ale wolnej przestrzeni w centrum schroniska) Śliczna, dwukolorowa, subtelna, niepozorna…
Po traumie bezdomności czekała ją jeszcze kolejna – status „niewidzialnego” psa. Suma jej wycofania i lęku, zbyt małej liczby wolontariuszy, by poświęcić każdemu Psu należny mu i tak potrzebny czas, potrzeba pracy z jej wycofaniem, wymagająca nie tylko cierpliwości wolontariusza, ale i stosownej wiedzy… Na kilka długich lat Aza stała się „nieistniejącym”, zamkniętym w boksie psem, z którym jedyny kontakt udawało się nawiązać przez kraty, o ile tylko miało się z sobą sporą garść jej ulubionych przysmaków ;) Ale ostatnio (lato 2016) jej życie zaczęło nabierać nowych barw :) Bo oto w środku lata, w jeden z sierpniowych piątków, Aza przełamała lęk i w ślad za swoim towarzyszem z boksu – Foksem, któremu ufa, i w którym ma oparcie – poszła po raz pierwszy na spacer do kwitnącego za murem schroniska lasu. I zdumiała nas wszystkich totalnie: bo po parunastu pierwszych minutach trzymania się bardzo blisko Foksa, oddzieliła się, i zajęła poznawaniem lasu całkiem tak, jakby chodziła po nim na regularne spacery, od zawsze. Brawo, Piękna Dziewczyno! Brawo! Od tamtej pory dzielnie spaceruje i z każdym kolejnym spacerem wybiera się coraz śmielej w las, poszerzając własną autonomię, i okazując coraz większe zainteresowanie już nie tylko tym, co można zjeść z ludzkiej ręki. I jeszcze coś: przekonaliśmy się na własne oczy że Aza jednak ma ogonek! :) Merdający radośnie z taką siłą, że merda właściwie prawie całe tylne pół Azy.
Nadal wymaga cierpliwości i pracy nad otwieraniem się na kontakt z człowiekiem i na świat. Ale robi fantastyczne postępy. Mieszka w sektorze boksów zwanych "zerówkami", Czeka na swoją dobrą i mądrą Panią. Prosimy los, by się doczekała.
Kontakt w sprawie adopcji:
wolontariuszka Agnieszka 504 720 956, dziemidko@wp.pl


Inne:
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
http://kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.Więcej zdjęć: