REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Saba vel Ruda (suczka)


Gucio z A (piesek)


Wiki (suczka)


Mika (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Szuka Domu! - Mika, suka, 11 lat wstecz

Mika (ID: 1810) - Szuka Domu!

Zostań moim wirtualnym opiekunem!


Data dodania ogłoszenia: 22:52, 24.01.2018 | Aktualizacja: 20:41, 01.01.2021
Ogłoszenie dodane przez: dariaMika


Gatunek: pies
ID: 1810
Imię: Mika
Płeć: suczka
Wiek: 11 lat

Status: Szuka Domu! przebywa w Domu Tymczasowym.

ZOSTAŃ MOIM WIRTUALNYM OPIEKUNEM!

Charakter:
MIKA z biura ...

MIKUSIA to nieduża suczka wychowana w schronisku, dokąd trafiła jako szczeniak w 2009r. To bojaźliwy piesek i niezmiennie obawia się ludzkiego dotyku, czasem po prostu ludzkiego spojrzenia. Dzięki wytrwałej pracy wolontariuszy udało ją się przekonać do nieco bliższych kontaktów z człowiekiem. Osobom, które obdarzyła namiastką zaufania, pozwala założyć sobie szelki, przypiąć do nich smycz a nawet wziąć się na ręce. Wiosną 2015 roku wyruszyła na pierwsze spacery. Wtedy zaczęła powoli poznawać uroki otaczającego schronisko lasu. Robiła bardzo duże postępy. Niestety w schronisku wciąż zachodzą zmiany. Jedne psy znajdują domy. Inne dołączają do bezdomnych. Towarzyszą temu różne "przeprowadzki" z boksu do boksu, z miejsca na miejsce. Był czas, kiedy Mika mieszkała biurze, potem z boksie, aby wkrótce wrócić do biurowych pomieszczeń. Dzieli teraz wspólną przestrzeń z gromadką psów. Różnią się doświadczeniami, wiekiem, temperamentem. W ciągu dnia trudno tam znaleźć spokojny kąt. Często więc Mikusia krąży między biurem a luzem. Niby wśród psów a tak naprawdę bardzo samotna. W przeszłości często korzystała ze wsparcia zaprzyjaźnionych z nią psów. Większość z nich już w schronisku nie mieszka. Albo nie mieszkają już w biurze. Można przypuszczać, że dzisiaj Mikusi bardzo brakuje takiego wsparcia. Tak jak brakuje jej poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.
Wierzymy, że jej życie mogłoby zupełnie inaczej wyglądać, gdyby tylko znalazła bezpieczny dom, zrozumienie, cierpliwość i troskę. Czy ktoś zechce jej podarować takie miejsce na Ziemi?
płeć: suczka
ur. 2008/2009
wielkość: mała
sterylizacja: tak
kontakt:
wolontariuszka Ania - clio255@wp.pl, 698 307 526

Sterylizacja/Kastracja: Tak

Inne:
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: https//kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.


Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
wolontariuszka Ania
Tel. 698 307 526
e-mail: clio255@wp.pl


Więcej zdjęć: