REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Węgielek (piesek)


Misio vel Rumcajs (piesek)


Otis (piesek)


Lawa (suczka)


Reksia (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

192011
września
DECYZJA O ZAMKNIĘCIU SCHRONISKA

Jak powszechnie wiadomo, w dniu 16 września br. otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim, datowaną na 02.09.2011 r., która zakazuje Fundacji „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie” prowadzenia schroniska. W uzasadnieniu wymieniono 15 uchybień, z czego 3 nie udało się wykonać do dnia dzisiejszego z powodu braku wystarczających środków, ale wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu wszystkie są „do naprawienia”.
Sam koniec dokumentu (pouczenie) wskazuje na możliwość odwołania od tej decyzji. Oczywiście taki dokument już przygotowaliśmy i w najbliższych dniach złożymy go na ręce Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Jeżeli również uważacie, że nasze schronisko powinno istnieć, że jest szansa, pomóżcie nam – nie tylko finansowo, ale też słownie, dając wyraz poparcia dla nas w odpowiedni Waszym zdaniem sposób. Każdy rozgłos sprawy, każde poparcie ma dla nas ogromne znaczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami...

Dodane przez: Jacek


82011
września
DOBRA ADOPCJA

Z przyjemnością informujemy, że redakcja miesięcznika Cztery Łapy wspólnie z firmę Aquael postanowiły przyłączyć się do ratowania schroniska w Józefowie akcją edukacyjną DOBRA ADOPCJA - w schronisku czeka na domy prawie 600 bezdomnych zwierząt.
Pomaganie bezdomnym zwierzętom uczy nas wrażliwości, miłości i empatii, a celem akcji jest propagowanie świadomej adopcji, zwrócenie uwagi na dobre traktowanie zwierząt oraz propagowanie odpowiedzialności i szacunku wobec czworonożnych podopiecznych

Posiadający psa lub kota przygarniętego ze schroniska czy przytuliska, znalezionego na ulicy bądź uratowanego z innej trudnej sytuacji mogą stać się bohaterami, jednej ze stron kalendarza na 2012 r. – DOBRA ADOPCJA. 

Wystarczy, że uczestnik prześle krótką historię adopcji Swojego czworonożnego przyjaciela i ich wspólne zdjęcie – takie, na którym widoczny jest zwierzak i jego właściciel. 

Spośród nadesłanych prac zostanie wybrana szóstka właścicieli i ich pupili, którzy na koszt organizatora zostaną zaproszeni na sesję zdjęciową do Warszawy. Efekty sesji będziemy mogli podziwiać w listopadzie, kiedy projekt kalendarza DOBRA ADOPCJA zostanie ukończony, a kalendarz trafi do sklepów w całej Polsce. 

Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Zgłoszenia konkursowe zawierające: krótką historię adopcji i zdjęcie, należy przesyłać do 30 września 2011 poprzez formularz na stronie www.cztery-lapy.pl

Instrukcja dotycząca zamieszczania zdjęć dostępna jest na stronie: www.cztery-lapy.pl/galeria/instrukcja

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.cztery-lapy.pl

Dziękujemy !

Dodane przez: Jacek


72011
września
Podziękowanie dla Concept Publishing


W przyszłym tygodniu w magazynie Kropka TV, ukazującym się w nakładzie 300-350 tysięcy egzemplarzy, znajdziecie poniższy plakat dotyczący sprawy Józefowa.

Na tym nie koniec – firma Concept Publishing i zaprzyjaźnione z nią osoby o wielkich sercach uzbierały dla naszych sierot już ponad 10 000 zł.

! – megadziękujemy to mało powiedziane!


Dyrekcja i wolontariusze
 

Dodane przez: Jacek


62011
września
Bez Państwa nie dalibyśmy rady...

Bez Państwa nie dalibyśmy rady...
3 września światło dzienne ujrzała informacja o wszczęciu postępowania dotyczącego wykreślenia naszego józefowskiego schroniska z rejestru. Powód większość z Państwa już zna – „niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku.

Na facebooku ruszyła lawina komentarzy, haseł: wpłacone!, ciepłych słów wsparcia
i pomysłów na wyjście z sytuacji, czyli uniknięcie realnej groźby zamknięcia schroniska.

6 września facebookowe wydarzenie zgromadziło już ponad 9 tysięcy osób, a wieści o naszym schronisku wykroczyły poza portal, sięgając gazet i telewizji. 

Za to, że jesteście z nami, a właściwie z naszymi czworonogami;
że podrzucacie pomysły na wyjście z sytuacji;
że wpłacacie pieniądze na remont i nadrobienie wskazanych w raporcie niedociągnięć;
że przywozicie karmę;
że adoptujecie nasze wspaniałe zwierzaki...


DZIĘKUJEMY Wam stokrotnie


Dyrekcja i wolontariusze

Dodane przez: Jacek


42011
września
Sprostowanie odnośnie zamknięcia schroniska

 

W związku z zamieszczoną na facebooku błędną informacją o wydaniu decyzji zamknięcia schroniska przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii chciałam niniejszym przeprosić Pana doktora za pomyłkę i sprostować.

 

Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęto postępowanie o wykreśleniu schroniska z rejestru. Powodem jest niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku, w uzasadnieniu którego jako główne powody podano: brak utwardzenia terenu oraz przebywające zwierzęta na terenie pomieszczeń biurowych.

Skan wymienionych dokumentów  zostanie opublikowany na facebooku w ciągu 3 dni.

Statutową misją fundacji jest niesienie pomocy zwierzętom. Na 250 psów przyjętych po wydaniu zakazu tylko za 70 fundacja otrzymała środki finansowe od gmin. Pozostałe 180 zwierząt, które trafiło do schroniska w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz podrzuceń, fundacja utrzymuje z środków własnych.

Oczywiście, by wypełnić zalecenia lekarza powiatowego, mogliśmy już nie przyjmować ani jednego zwierzęcia. Mogliśmy nie odbierać telefonu i nie jeździć do wypadków. Mogliśmy nie zauważać szczeniaków podrzuconych pod bramę schroniska czy też wyrzuconych w lesie lub na łące. Mogliśmy ich nie operować, nie leczyć, nie szczepić nie karmić.

Mogliśmy? Nie, nie mogliśmy!

Ale dlaczego? Przecież wówczas nie złamalibyśmy zakazu, nie byłoby przepełnienia, a nawet można by rozpocząć prace utwardzenia terenu.

Problem bezdomności polskich zwierząt nie jest nowy. Dobrze go znają wszyscy miłośnicy zwierząt i większość lekarzy służb weterynaryjnych. Jak na razie nie znaleziono skutecznego sposobu na jego zmniejszenie. Fundacja pomaga potrzebującym zwierzętom i póki istnieje, będzie to czyniła i będzie przyczyniała się do zmniejszania problemu bezdomności, sterylizując.

Sytuacja schroniska jest zła. Brakuje środków na inwestycje (budowa pawilonu, utwardzenie terenu) i remonty (wymiana zadaszenia boksów, naprawa dachu kontenera socjalnego), ale to nic nowego, tak było zawsze, a jednak przetrwaliśmy 15 lat dzięki wsparciu ludzi wielkiego serca. Jestem przekonana, że i tym razem nasi bezdomni podopieczni, schronisko, fundacja i ja możemy liczyć na Państwa pomoc.

Bożenna Rajczak
dyrektor schroniska

Dodane przez: JacekStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14