REKLAMA

Promowane ADOPCJE

Hera (suczka)


Wermouth (piesek)


Rumba (suczka)


Sudo (piesek)


Pami (suczka)

stat4u
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

242011
października
Remont schroniska - fotorelacja
Co udało się zrobić dzięki Waszej pomocy

Przyjaciele,
Dzięki Waszej hojności i wszelkiej pomocy na przestrzeni września oraz października 2011 roku w Józefowie wiele się zmieniło.
Pomogło nam ogromnie Wasze wsparcie finansowe, a dzięki panu Maciejowi Zaworowskiemu, Mai Zaworowskiej i firmie Mercury dokonany został 1. etap remontu.
Ekipa remontowa okazała się bardzo sprawna, niezawodna i szybka.
Dziękujemy w imieniu pani dyrektor, wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w pomoc !

Co udało się zrobić? Przede wszystkim wyremontowaliśmy boksy w sektorze D, boksy w pobliżu wejścia oraz dawniejsze „za zielonym płotkiem”. Zadaszone zostały boksy w pobliżu „stodoły” (nadal są w trakcie remontu). Wielu naszych podopiecznych otrzymało nowe budy, wykonano też zadaszenia poszczególnych boksów w obrębie innych sektorów.

Zamiast rozpisywać się dalej, zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć pokazujących nowe zmiany w schronisku. Ponieważ fundusze mamy już na wyczerpaniu, a zostało jeszcze tak wiele boksów do wyremontowania,  ośmielamy się prosić o dalsze wsparcie, by schronisko mogło wyjść na ostatnią prostą po mnóstwie zakrętów.

Raport finansowy z października przedstawimy tak szybko, jak to będzie możliwe. Niedługo umieścimy również kolejne zdjęcia.
Dziękujemyx100!
świeżutkie boksy z prawej strony sektora D 
czy ktoś jeszcze pamięta jak wyglądał boks "za zielonym płotkiem" przed remontem?w takich budach łatwiej będzie przetrwać zimęnadal sektor D - tu kiedyś był malutki boksik z malutkim Reksiem, teraz to jest salon a Reksio... w Domu Tymczasowym :-)
 

Dodane przez: olga


212011
października
Garażówka na Pradze
Zbieramy ubrania zimowe dla pracowników schroniska

Drodzy Przyjaciele,
Organizatorzy Garażówki postanowili pomóc przetrwać zimę pracownikom naszego schroniska. Bardzo dziękujemy Hydrozagadce i Garażówce za pomysł i zapraszamy!
23 października w godzinach 12:00 do 19:00 w Hydrozagadce na ulicy 11 Listopada 22, na Pradze pośród wielu innych atrakcji znajdzie się również miejsce dla nas. Zbierane bedą ubrania zimowe dla pracowników naszego schroniska. Jeśli macie ciepłe bluzy, swetry, kurtki męskie oraz obuwie męskie w rozmiarze 42-45 przynieście na Garażówkę.
Tu znajdziecie więcej informacji:
http://www.facebook.com/event.php?eid=186329541441452
Dziękujemy!

Dodane przez: olga


52011
października
Kupujemy magazyn "21.Wiek" :-)

21.Wiek

Połączone wysiłki naszych Dobroczyńców: Wydawnictwa AMCONEX Sp. z o.o. i firmy Concept Publishing spowodują że w 11 numerze miesięcznika „21. Wiek” ukazującym się 06.10.2011 zostaną zamieszczone ogłoszenia o zbiórce na potrzeby naszego schroniska. Firma Concept Publishing zrobiła dla nas ogłoszenie, a Wydawnictwo AMCONEX zechciało nam pomóc, drukując  je w swoim piśmie.

Od 6 października 2011 w sklepach, kioskach, salonikach prasowych i Empikach można zakupić magazyn „21. Wiek" z ogłoszeniem o naszym schronisku!

Dodane przez: olga


32011
października
Promocja bezdomniaków

Oto plakat promujący adopcje sierot z naszego schroniska. Jeżeli tylko możecie, udostępniajcie go na swoich profilach z linkiem do albumów naszych podopiecznych (http://www.facebook.com/media/albums/?id=113956451992705).
Każda dodatkowa para oczu to dodatkowa szansa adopcyjna.
 
dziękujemy!
 
plakat można pobrać kilkając na miniaturę

Dodane przez: Jacek


22011
października
Rejestracja OPP w KRS

W dniu 30 września br. Fundacja "Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józfowie" złożyła do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o zmianę statusu na Ogranizację Pożytku Publicznego. Wraz z wnioskiem złożyliśmy nowy statut.

Dodane przez: Jacek


282011
września
Prosto z Polski

              Skrót do video

Video

TVN24 28.09| Jaki los czeka 600 psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Józefowie pod Warszawą, które decyzją powiatowego lekarza weterynarii powinno zostać zamknięte. Sprawa budzi duże emocje, bo schronisku można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że jej pracownicy źle opiekują się zwierzętami. Wręcz przeciwnie. Problem tylko w tym, że psów jest za dużo - a właśnie przepełnienie, to jeden z powodów decyzji o likwidacji schroniska. Zdesperowani wolontariusze i obrońcy praw zwierząt, nie zamierzają jednak składać broni.

Dodane przez: Jacek


192011
września
DECYZJA O ZAMKNIĘCIU SCHRONISKA

Jak powszechnie wiadomo, w dniu 16 września br. otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim, datowaną na 02.09.2011 r., która zakazuje Fundacji „Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie” prowadzenia schroniska. W uzasadnieniu wymieniono 15 uchybień, z czego 3 nie udało się wykonać do dnia dzisiejszego z powodu braku wystarczających środków, ale wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu wszystkie są „do naprawienia”.
Sam koniec dokumentu (pouczenie) wskazuje na możliwość odwołania od tej decyzji. Oczywiście taki dokument już przygotowaliśmy i w najbliższych dniach złożymy go na ręce Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Jeżeli również uważacie, że nasze schronisko powinno istnieć, że jest szansa, pomóżcie nam – nie tylko finansowo, ale też słownie, dając wyraz poparcia dla nas w odpowiedni Waszym zdaniem sposób. Każdy rozgłos sprawy, każde poparcie ma dla nas ogromne znaczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami...

Dodane przez: Jacek


82011
września
DOBRA ADOPCJA

Z przyjemnością informujemy, że redakcja miesięcznika Cztery Łapy wspólnie z firmę Aquael postanowiły przyłączyć się do ratowania schroniska w Józefowie akcją edukacyjną DOBRA ADOPCJA - w schronisku czeka na domy prawie 600 bezdomnych zwierząt.
Pomaganie bezdomnym zwierzętom uczy nas wrażliwości, miłości i empatii, a celem akcji jest propagowanie świadomej adopcji, zwrócenie uwagi na dobre traktowanie zwierząt oraz propagowanie odpowiedzialności i szacunku wobec czworonożnych podopiecznych

Posiadający psa lub kota przygarniętego ze schroniska czy przytuliska, znalezionego na ulicy bądź uratowanego z innej trudnej sytuacji mogą stać się bohaterami, jednej ze stron kalendarza na 2012 r. – DOBRA ADOPCJA. 

Wystarczy, że uczestnik prześle krótką historię adopcji Swojego czworonożnego przyjaciela i ich wspólne zdjęcie – takie, na którym widoczny jest zwierzak i jego właściciel. 

Spośród nadesłanych prac zostanie wybrana szóstka właścicieli i ich pupili, którzy na koszt organizatora zostaną zaproszeni na sesję zdjęciową do Warszawy. Efekty sesji będziemy mogli podziwiać w listopadzie, kiedy projekt kalendarza DOBRA ADOPCJA zostanie ukończony, a kalendarz trafi do sklepów w całej Polsce. 

Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Zgłoszenia konkursowe zawierające: krótką historię adopcji i zdjęcie, należy przesyłać do 30 września 2011 poprzez formularz na stronie www.cztery-lapy.pl

Instrukcja dotycząca zamieszczania zdjęć dostępna jest na stronie: www.cztery-lapy.pl/galeria/instrukcja

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.cztery-lapy.pl

Dziękujemy !

Dodane przez: Jacek


72011
września
Podziękowanie dla Concept Publishing


W przyszłym tygodniu w magazynie Kropka TV, ukazującym się w nakładzie 300-350 tysięcy egzemplarzy, znajdziecie poniższy plakat dotyczący sprawy Józefowa.

Na tym nie koniec – firma Concept Publishing i zaprzyjaźnione z nią osoby o wielkich sercach uzbierały dla naszych sierot już ponad 10 000 zł.

! – megadziękujemy to mało powiedziane!


Dyrekcja i wolontariusze
 

Dodane przez: Jacek


62011
września
Bez Państwa nie dalibyśmy rady...

Bez Państwa nie dalibyśmy rady...
3 września światło dzienne ujrzała informacja o wszczęciu postępowania dotyczącego wykreślenia naszego józefowskiego schroniska z rejestru. Powód większość z Państwa już zna – „niestosowanie się do zakazu przyjmowania zwierząt, wydanego w lutym bieżącego roku.

Na facebooku ruszyła lawina komentarzy, haseł: wpłacone!, ciepłych słów wsparcia
i pomysłów na wyjście z sytuacji, czyli uniknięcie realnej groźby zamknięcia schroniska.

6 września facebookowe wydarzenie zgromadziło już ponad 9 tysięcy osób, a wieści o naszym schronisku wykroczyły poza portal, sięgając gazet i telewizji. 

Za to, że jesteście z nami, a właściwie z naszymi czworonogami;
że podrzucacie pomysły na wyjście z sytuacji;
że wpłacacie pieniądze na remont i nadrobienie wskazanych w raporcie niedociągnięć;
że przywozicie karmę;
że adoptujecie nasze wspaniałe zwierzaki...


DZIĘKUJEMY Wam stokrotnie


Dyrekcja i wolontariusze

Dodane przez: JacekStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14